Blogtan Nasıl Para Kazanılır?

76

Bugün size herkesin meraktan öldüğü Blogtan Nasıl Para Kazanılır ondan bahsedeceğim.

Arkadaşlarım hep bana “ne kadar kazanıyorsun? reklam nasıl alıyorsun? sen bu işten nasıl para kazanıyorsun?” gibi sorular soruyor. Ben kazancımı söyleyince iyice sinir olup yalan söylediğimi düşünüyorlar. Gerçekten de az kazanıyorum. Peki çok para kazanan var mı? Tabiki blogtan ve internetten para kazanan çok insan var. Peki blogtan nasıl para kazanılır şimdi onu anlatacağım….

Bu arada blogger olmak hakkında herşey başlıklı yazımı da okumayı unutmayın!!

Blogtan Nasıl Para Kazanılır
Blogtan Nasıl Para Kazanılır

Ben kendimden örnek vererek anlatayım. Blogumu 2015 mart ayında açtım. Düzenli yazılar yazmaya (haftada 3-4 yazı) başladım. 2 ay sonra blogun istatistikler kısmında adsense butonu yanıp sönmeye başladı.

Adsense, Google’ın geliştirdiği website sahiplerinin para kazanmasına yardımcı olan bir servis demek. Bu servis blogunuzda sizin belirlediğiniz ölçü ve kriterlerde otomatik reklamlar yayınlıyor ve size para kazandırıyor. Siz o butona basıp adsense servisini okeyliyorsunuz ve sitenizde reklamlar gösterilmeye başlıyor. Bu şekilde para kazanmaya başlıyorsunuz.

Yalnız her siteye ve bloga adsense verilmiyor. Blogunuzun özgün ve güncel olması gerekiyor. Google ı kandıramazsınız. Sizin çakma site olduğunuzu hemen anlar. Bu nedenle kendi cümlelerinizle özgün yazılar yazmalısınız. Ben copy paste yapıp 2 yazı yazar parayı kırarım diye düşünüyorsanız bu iş öyle olmuyor.

Birde özel reklamlar alabilirsiniz. Adsense harici firma reklamları da var ama bana şimdiye kadar reklam veren hiç olmadı. Bu nedenle nasıl olur ve ne kadar kazandırır bilmiyorum.

Para kazanma durumunuz da yazdığınız yazıya ve içeriğe göre değişiyor. Mesela ben makyaj üzerine yazdığım için az kazanıyorum ama böyle borsa yada dizi, sinema üzerine yazsaydım daha çok kazanacaktım. Çünkü adsense te farklı kelime ve cümleler üzerine yazılan yazılar farklı para kazandırıyor. Yani mesela “makyaj bazı” üzerine yazdığım bir yazı ile “afro dalgası” hakkında yazdığım yazı farklı para kazandırıyor. Buradan Adsense’te en çok kazandıran kelimelere bakabilirsiniz.

Adsense hesabı oluşturduktan sonra ödeme eşiği olan 200 tl yi görmeden hesabınıza para yatmıyor. Hesap bağlantısı için ise 100 tl limiti geçmeniz gerekiyor. 100 tl yi geçince otomatik olarak ev adresine bir kod geliyor (1-2 ay sürebiliyor gelmesi) o kodu hesaba girip yazmanız gerekiyor ki blog sahibinin siz olduğunu anlayabilsinler. Kodu yazdıktan sonra banka hesabını bağlayıp 200 tl olsa da hesaba para yatsa diye bekliyorsunuz 😛

Blogtan Adsense ile bu şekilde para kazanıyorsunuz ama dediğim gibi açacağınız blogu iyi belirlerseniz yazarak güzel gelirler elde edebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin