Flormar Silk Matte Likit Ruj Yorumlarım

98

Flormar Silk Matte Likit Ruj larımı inceleyeceğiz bugün. Bu rujlar birkaç sene önce koleksiyon ürünü olarak çıkarılıp çok sevilince kalıcı seriye eklenmişti. O zamanlar 8 renk olarak çıkmıştı şimdi ise 16 renk ile geniş bir skalaya sahip. Bende çok sevip birçok rengini almıştım. (Hatta 22 kasım 2016 da 2 rengin incelemesini yazmışım 🙂 Buradan okuyabilirsiniz)

Şimdi elimde olan 4 rengi birlikte yeniden inceleyelim.

Flormar Silk Matte Likit Ruj
Flormar Silk Matte Likit Ruj
Flormar Silk Matte Likit Ruj

Flormar Silk Matte Likit Ruj benim en sevdiğim mat ama dudağı kurutmayan ruj serisi. Daha sonra birçok marka bu tarz kremsi mat rujlar çıkardı ama bu ilk seri göz ağrım olarak favorilerim arasındadır.

Flormar Silk Matte Likit Rujların bendeki renkleri:

002 Fall Rose, 005 Autumn timber, 006 Cherry blossom, 007 Claret red

002 fall rose rengi

Toplam 4,5 ml gramaja sahip yuvarlak ve aplikatörlü ucu olan bu rujlar ipeksi bir yapıya sahip. Kremsi ama sürünce ipeksi bir his veriyor. Kalıcılığı zamk gibi yapışan mat rujlar gibi değil ama yeme içme olmadığı sürece nemliliğini kaybetmeden 3-4 saat kalıyor. Sizi rahatsız etmiyor.

Ayrıca içeriğinde bulunan cupuacu yağı sayesinde dudaklarını kurutmayıp besliyor. Benim mat rujlarda en çok aradığım özellik dudakları kurutmaması. Genelde aşırı kalıcı mat rujların en büyük dezavantajıdır kurutma ve insanı çok rahatsız eder. Bu ruj hem o rujlar gibi çok kalıcı değil hemde kurutma sıkıntısı yok.

Rengini net veren nemlendirici bu rujlar iyi bir yılbaşı hediye alternatifi olabilir.

Yukarıdan aşağıya renkler: 7, 6, 5, ve 2

Oldukça nude renk skalasına sahip bu rujların kendinize uygun rengini bulmamanız imkansız. Mutlaka sevdiğiniz renk tonları vardır.

Fiyatı 30 tl. İndirimlerde 15 tl ye kadar düşebiliyor. Son zamanlarda o kadar fazla indirim olmadı ama özel günleri beklemenizi öneririm. Bende indirimde göz koyduğum 012 terracotta rengini alacağım 🙂

Yılbaşı hediye alternatifi olabilecek bu rujlara Flormar mağazalarından yada online sitesinden bakmanızı tavsiye ederim.

Flormar Silk Matte rujları nasıl buldunuz? Favori renkleriniz var mı?

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin