Bade Natural Yüz Spreyi ve Yüz Yağı || Doğal Ürün Yorumlarım

89

Bade Natural Yüz Spreyi ve Yüz Yağı tamamen organik bir marka olan Bade Naturalin ürünleri. Son dönemde bilgiye ulaşım kolaylaştıkça bilinçlenme de arttı ve doğal ürünler daha tercih edilir olmaya başladı. Bende son zamanlarda tamamen organik olan markaları daha çok deneyip yorumlamaya başladım.

Bade Natural benim yorumlamak istediğim markalardan birisiydi. Ürünleri %100 doğal. Geçen aylarda etkinliklerine de katılıp kendi ürünlerimizi kendimiz yaptık. Yani bu yüz yağı benim eserim 🙂

Şimdi ürünleri inceleyelim..

Bade Natural Yüz Spreyi ve Yüz Yağı

Bade Natural Yüz Spreyi ve Yüz Yağı
Bade Natural Yüz Spreyi ve Yüz Yağı

Bade Natural Yüz Spreyi nemlendirici, besleyici ve canlandırıcı etkili bir ürün. Adı üzerinde vaadleri de aynı. 100 ml olan bu ürün fısfıslı ve mekanizması tam ayarında. Fazla fıslatmıyor.

Ben bu spreyin nemlendirici ve canlandırıcı özelliğini sevdim ama besleyici özelliğini daha yarısına geldiğim için anlayamadım. Yarısına zor geldim çünkü anladım ki bazı organik ürünler içeriğinden ötürü bende alerji yapıyor. Bir bitkiye yada yağa karşı alerjim var ama ne olduğunu daha bilmiyorum. Daha önce de İncia markasının yüz yıkama köpüğünde ciddi alerjim olmuştu.

Ürün şeffaf renkte ve su içinde uçucu yağ karışımı var. Normalde bu ürünleri kendiniz de yapabilirsiniz ama o zaman kullanım ömrü 1 hafta oluyor.  Steril ortamda hazırlandığı için bunların ömrü 3-6 ay.

Yağ ve spreyin yaptığı alerji
Yağ ve spreyin yaptığı alerji

Yağdan bahsedecek olursam, bu yağ da diğerindeki su gibi önce uçucu olmayan bir baz ürün üzerine uçucu yağlar konularak yapıldı. Baz olarak susam yağı ve kayısı yağı kullanıldı. Daha sonra ilk fotoğrafta da görüldüğü gibi içine diğer uçucu yağlardan damlatılarak yapıldı. 

Uçucu yağları baz madde içine belirli oranlarda katmak gerekiyor. Sevgili Bade Naturelin kurucusu bizi hem bilgilendirdi hemde nasıl yapacağımızı anlattı. Yani kendiniz de ürünleri satın alarak yağınızı yapabilirsiniz.

Maalesef bu doğal ürünlerin ömrü kısa. Her karışımın belli bir son kullanma tarihi var ve biz laboratuvar koşullarını sağlayamadığımız için bu testleri yapamayız. Bu nedenle belirli bir standart tarih var oda 3 ay. Normalde 3 ay ile 1 yıla kadar değişebiliyor ama bunun için testlerin yapılması gerekiyor. 

Bade Natural Yüz Yağı da spreyi gibi alerji yaptı ve cildimi yağlandırdı. Bu nedenle en fazla 3-4 kez kullanabildim. Kuru ciltler bu ürünleri çok sevecektir. Ben daha çok kuru yağ tarzı ürünleri kullanabiliyorum.

Ürünlerin fiyatlarını Bade Natural online sitesinde bulabilirsiniz.

Siz hangi organik ürünleri kullanıyorsunuz? Bade Natural markası hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı beklerim.

4 YORUMLAR

  1. Citric asit bildiğim kadarıyla alerjen bir madde ama ben de emin olamadım içeriğe bakınca… Kendi yağını yaratma fikri ise harikaymış, keşke cildine daha uygun yağlar seçilseymiş. Tanıttığın için teşekkürler, çok sevgiler!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin