Acnecinamide Temizleme Jeli ve Peeling Scrub bugün vaktinin geldiğini düşünüp yazmak istediğim blog konularından biri. Acnecinamide ürünleri çeşitli drugstore mağazalar ve migrosta satılan ürünler. Online sitelerde de kolaylıkla bulmak mümkün.

Uygun fiyatı ve yağlı/akneli ciltlere uygun yapısıyla herkesin sevdiği bu ürünlere birde benim gözümden bakalım…

Acnecinamide Temizleme Jeli ve Peeling Scrub

Acnecinamide Temizleme jeli sebum dengeleyici ürün olarak geçiyor. Sebum dengeleyici dense de aslında her cilt tipine uygun bir ürün. Birde bunun pha jel versiyonu var. Onu yalnızca yağlı bölgelere ve tüm vücuda uygulayabiliyorsunuz.

Acnecinamide temizleme jeli 150 ml gramajı olan plastik tüpte bulunuyor. Kokusu biraz garip ama rahatsız edici değil. Kimyasal bir kokusu var. Hafif alkollü gibi. Zaten temiz içerikli olmamasından böyle kokmasının normal olduğunu düşündüm.

Cildi kurutmadan nazikçe temizleme vaadi var. Benim karma cildimi iyi temizleyip dengelediğini söyleyebilirim. Yalnız biraz hafif bir ürün benim cildim için. Ben biraz daha derin temizleyip arındırmasını beklerdim. Cildimde akne olmadığı için akneler üzerindeki etkisini test edemedim. Yinede akne tedavisi görenler için ek ürün olarak işe yarayacağını düşünüyorum.

Dibine kadar bitirdiğim için jelin rengini ve yapısını gösteremeyeceğim. Kıvamlı şeffaf bir görünümü ve yapısı var. Bildiğiniz klasik jeller gibi.

İçeriği dediğim gibi temiz değil ama akne sorunları için kullanılan ürünlerde genelde temiz içerik beklememek gerekiyor. Özellikle asit ve alkol içerebiliyor.

Fiyatı döviz artışıyla birlikte 25 tl ye kadar çıktı ama özellikle migros indirimlerinde hala 15 tl gibi fiyatlara bulmak mümkün.

Acnecinamide Peeling Scrub

Acnecinamide peeling scruba gelecek olursam bu ürün de jel gibi 150 ml tüpte bulunuyor. Mavi renkli ve içerisinde tuz gibi partiküller var. Temiz ve kuru cilde az miktar alıp dairesel hareketler ile ovuyorsunuz. Yine jeldeki gibi biraz hafif geldi bana. NibFab peeling scrubı bu konuda daha başarılı buluyorum. Cildi akneli ve hassas olanlar yine sevecektir.

İçeriği bu ürünün de temiz değil. Temiz içerikli peelingi evde şeker ve bal ile kendiniz yapabilirsiniz. İnternette birçok tarif mevcut.

Acnecinamide markasının bir United Kingdom yani İngiltere markası olduğunu da yeni öğrendim. Ayrıca markanın hayvan testi yapmamasına da çok mutlu oldum.

Acnecinamide peeling scrubın fiyatı da 40 tl. İndirimlerde 20 tl ye kadar bulmak mümkün. İndirimleri takip etmenizi öneririm.

Siz bu ürünleri daha önce duydunuz mu? Kullandıysanız yada akne için aklınıza gelen başarılı ürünler varsa yoruma yazabilirsiniz. Böylece ben dahil birçok insan bu konuda bilgi sahibi olup yeni ürünler öğrenir.

Teşekkürler. Sevgiler.

6 YORUMLAR

  1. Bu iki ürün de elime geçti ama cilt tipim nedeniyle arkadaşımın ergenlik dönemindeki kızına hediye etmeyi daha uygun buldum. O kullandığı dönemde sivilcelerinin iyileşmesine yardımcı olduğunu söylemişti. Peelingin içeriği bana fena gelmedi yalnız; temizleme jelinde de SLS olmasa onun da sıkıntısı az gibi. Alkol yok ikisinde de (cetyl alcohol bildiğimiz kurtucu ve zararlı alkollerden değil) mesela sevindirici olarak 🙂 Teşekkürler yorumun için, sevgiler!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin