Thalia Sakura Serisi Cilt Bakım Ürünleri | Köpük, Maske ve Nemlendirici

0
90

Thalia Sakura Serisi Cilt Bakım Ürünleri bugün bahsetmek istediğim ürünlerden. Thalia markası son dönemlerde Cosmohome da satılmasıyla daha çok duyulan bir marka oldu. Yapılan indirimlerle de çok uygun fiyatlara alınabiliyor. Önceden hem indirim fazla olmuyordu hemde sadece kendi sitesinde ve bazı boynerlerde satılıyordu.

Bugün yaşlanma karşıtı sakura serisi cilt bakım ürünlerinden (yüz temizleme köpüğü, maske ve nemlendirici) bahsedeceğim.

Thalia Sakura Serisi Cilt Bakım Ürünleri
Thalia Sakura Serisi Cilt Bakım Ürünleri
Thalia Sakura Serisi Cilt Bakım Ürünleri

Thalia Natural Beauty Yüz Temizleme Köpüğü:

Doğal hammaddeler içeren bu köpük cildi nazikçe temizliyor. 200 ml plastik bir şişede bulunuyor. Ucunda köpürtme aparatı var. Ürün sıvı olmasına rağmen basınca yoğun bir köpük forma dönüşüyor. Normal temizleyicilere göre daha uzun ömürlü olan köpük formu bulut gibi hafif.

Yüzde kolajen oluşumunu teşvik ederek elastikiyetinin arttırılmasını sağlıyor. Böylelikle yaşlanma karşıtı bir etki sağlıyor. Adının sakura olmasından da anlaşılacağı gibi mis gibi çiçek kokuyor. Kokusu tam dozunda.

Thalia Sakura Serisi Cilt Bakım Ürünleri
Thalia Sakura Serisi Cilt Bakım Ürünleri

Ben köpük formda temizleyicilerin normal temizleyicilere göre daha az etkili olduğunu düşünüyorum. Normal temizleyicilerde yüzde köpürttüğünüz bir ürün size köpük şeklinde verildiğinde yüzünüzü daha az ovalıyorsunuz. Zaten köpük formdaki ürünlerin rimelimi çıkarmadığından daha az etkili olduğunu anlayabiliyorum. Bu sıvı sabunlar için de geçerli.

Ben temizlik hissini sevdiğimden biraz aşırıya kaçıp 7-8 puf alıyorum ama normalde 4 puf tüm yüze yetiyor. Gerginlik vermemesi ve kurutmaması sevdiğim özelliklerinden.

İçerisinde paraben sls gibi zararlı maddeler bulunmasa da tamamen doğal içerikli bir ürün olmadığını parfüm gibi kimyasalların olduğunu görebiliyoruz.

Fiyatı 40 tl olsa da indirimlerde çok daha uyguna alınabiliyor. Thalia Sakura Özlü Yaşlanma Karşıtı Yüz Temizleme Köpüğünü Thalia’nın boyner standlarından, online satış sitesinden ve diğer satış noktalarından alabilirsiniz.

Thalia Sakura Serisi Cilt Bakım Maskesi:

Cilt bakım maskesi de içeriğindeki sakura özleriyle çok yoğun ve derinlemesine bir nemlendirme sağlıyor. Lavanta ve papatya gibi özlerle cildi besliyor, rahatlatıp ferahlatıyor. Sheabuter ve pirinç kepeği gibi yağlarla cildi nemlendirip, panthenol ve E vitaminiyle yaşlanma karşıtı bakım sunmayı vaad ediyor.

100 ml plastik tüpte bulunuyor.  Rengi açık pembe. Kıvamlı bir ürün. Kokusu hafif. Çok az miktar tüm yüze yettiği için uzun süre kullanabilirsiniz. 12 ay kullanım ömrü var. Ayrıca bu marka hayvan testi yapmıyor bu nedenle tercih sebeplerim arasında.

Ben bu ürünü gece yatmadan önce ince bir tabaka sürüp uyudum. Uyku maskesi şeklinde kullandım ve t bölgemi hafif yağlandırması haricinde beğendim. Yaşlanma karşıtı vaadini bu kadar kısa sürede deneyimleyemedim. İlerki zamanlarda o vaadi hakkında düşüncelerimi yazıp güncelleyeceğim. Eğer nem kaybı yaşayan bir cilde sahipseniz bu ürünü seveceğinize eminim. Çok kuru ciltler için yetersiz gelebilir. Sonrasında yoğun nemlendirici krem ile birlikte kullanmak daha etkili olabilir.

Normalde 35 tl ye satılan bu ürün cosmohome indiriminde 10,5 tl ye satılıyor. Tükenmiş görünse de aralıklı stoğa girdiği için kontrol etmenizi öneririm.

Thalia Sakura Özlü Yaşlanma Karşıtı Yüz Kremi:

Derinlemesine nemlendirmek için üretilmiş olan bu krem içerisindeki değerli yağlar ve hyaluronik asit ile yıpratıcı çevresel etmenlerle savaşmayı sağlıyor. Kolajen üretimini destekleyerek yaşlanma ile savaşıp, gözeneklerin büyümesini de engellemeyi vaad ediyor.

50 ml pompalı tüp ambalajda satılıyor. Bu tarz basınçla çalışan ve havayla temas etmeyen ürünleri daha çok seviyorum. Ürün losyondan daha kıvamlı bir yapıya sahip. Kokusu diğer sakura ürünleri gibi hafif. Ciltte çabuk emiliyor. Benim gibi kama/yağlı ciltlerde bir tık ağır geleceğini düşünüyorum. Ben sabahları kullandım ve öğlen gibi t bölgemin parladığını fark ettim. Bu nedenle gece kullandığımda daha çok fayda gördüm. Verdiği nem ve yumuşaklık hissinin hemen kaybolmamasını sevdiğim etkilerinden.

Annem 65 yaşında ve olgun, kuru cilde sahip. Bu ürünü çok beğendi. Benden daha fazla kullandı ve kullanmaya devam ediyor. Olgun ve kuru cilde sahipseniz, bu ürünü daha çok sevebilirsiniz.

Fiyatı 80 tl olan bu ürünü indirimlerde 25 tl ye görmüştüm. Online sitesinden ve son zamanlarda efsane indirimler yapan Cosmohome sitesinden satın alabilirsiniz.

Daha önce yazdığım Sakura serisi vücut bakım ürünleri yazımı aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Thalia Sakura Serisi Yaşlanma Karşıtı Vücut Losyonu ve El Kremi

Siz marka ve ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Denediğiniz yada denemek istediğiniz ürünleri var mı? Yorumlarınızı beklerim. Sevgiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin