Morfose Milk Therapy Süt Şampuan ve Süt Maskesi

266

Morfose Milk Therapy süt ürünleri son dönemde çıkan milk shake kokulu ürünlerden birisi. Kokusu sebebiyle bu tarz süt ürünleri son dönemde büyük ilgi görüyor. Ben bu ürünü hem uygun fiyatı hemde daha kolay bulunduğu için seviyorum.

Morfose Milk Therapy Süt Şampuan

Milk şampuan adı üzerinde süt şampuanı. 300 ml gramajı olan bu ürün plastik dökmeli şişede bulunuyor. Bu tarz yandan bastırarak açılan dökmeli şişeleri pratik bulmuyorum. Dökülmüyor. İp gibi akıyor. Ben genelde kapağını açıp kullandım.

Süt proteini ve 12 amino asit içeriğiyle saçları kökten uca besleyerek nemlendirmeyi vaad ediyor. Kuru saçlar için çok başarılı olan bu ürün benim normal ve yağlanma eğilimli saçlarımı yağlandırmadı ama nemlendiriciliği sebebiyle ertesi gün saçımı sönükleştirdi. Her zamanki gibi eşimin kuru ve barbie bebek saçı gibi olan saçlarını çüzel koruyup nemlendirdiğini söyleyebilirim 🙂

İçeriğinin çok temiz olduğunu söyleyemem ama paraben içermediği için tercih edilebilir. Fiyatı normalde 30-40 tl arasında olan bu ürünü 17-25 tl gibi uygun fiyatlara bulmak mümkün.

Morfose Milk Therapy Süt Maskesi

Bu ürün tester olduğu için 75 ml ve tüp ambalajlı. Normalde kapta bulunuyor. Kıvamı muhallebi gibi. Daha çok sütlaç ayarında 🙂

12 amino asit ve süt proteini ile saçın canlılığını arttırmayı sağlıyor. Yoğun bakım verip, pürüzsüz hissetmeyi vaad ediyor. Nem dengesi sağlıyor.

Ben bu ürünü saç kremi olarak daha çok kullandım. Saç maskesi olarak kullandığımda saçımı yağlandırdı. Bu nedenle yağlı saçlar için (özellikle dipleri yağlı olanlar) öneremiyorum. Saçınız çok kuruysa güzel nemlendirme ve bakım sağlayabilir.

Orjinal boyutu 500 ml olan bu Milk therapy maskesini 30 tl gibi uygun bir fiyata almak mümkün.

Özellikle milk shake markasına alternatif olan bu türk malı Morfose ürünlerini öncelikle koklayıp sonrasında denemenizi tavsiye ederim.

6 YORUMLAR

  1. Aslında “milk” olunca kuru saçlarım için sevebilir miyim diye düşündüm ama SLS içermesi nedeniyle almaya heves etmem sanırım. Saç maskesini düşünebilirim ama. Çok teşekkürler yazı için, sevgiler!

    • evet saç maskesi içermiyor. Şampuan içeriyormuş 🙁 farketmemişim. Bende senin yorumunu görünce bir daha baktım. Oysaki güvenle kullanmıştım 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin