Kiss Takma Kirpik İncelemelerim

245

Kiss Takma Kirpik en kolay takılıp en doğal duran takma kirpik markalarından biri. Özellikle bazı modelleri benim gibi aşırı kısa kirpikli aynı zamanda minyon tipli insanlar için yaratılmış. Şimdi size benim kullandığım Kiss marka takma kirpiklerde bahsedeceğim.

Kiss Takma Kirpik İncelemelerim

Kiss markası Beliz Kozmetiğe ait birçok markadan birisi. Benim de takma kirpik konusunda en güvendiğim marka. Bir etkinlikte tanışmıştım ve ilk başta hiç sevmemiştim çünkü bana uygun olmayan bir kirpik hediye edilmişti ve çok kötü durmuştu. Sonra kendime uygun modelleriyle tanışınca aşık oldum. Aşk nefret ilişkisini aynı anda yaşadığım bir marka. Bu nedenle öncelikle kirpik alırken size uygun modellerden almanızı tavsiye ederim.

Uygun modeli nasıl bulurum diye sorarsanız kendi kirpiğinizi en çok kendinizin tanıması lazım. İlk başta doğal duran kirpiklerle başlayıp daha sonra yoğun modellere geçebilirsiniz. Göz yapınıza göre de kuyruklu mu yoksa düz modelleri mi tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. Daha sonra bunun hakkında detaylı bir yazı yazacağım.


Şimdi gelelim benim en çok sevdiğim kirpiğime. Kiss I envy au naturale 01 numaralı kirpiği efsane doğal duruyor. Bazen restaurantta yada cafede otururken gelip soruyorlar kirpiğiniz orjinal mi diye 😛 Genellikle ipek kirpik zannediyorlar. Hem yoğun değil hemde dağılımının karışık olması sebebiyle doğal duran ve benim yuvarlak göz yapıma da uyan hafif kuyruklu (dış köşeleri içe göre daha uzun) bir model. Bu modeli uzun kirpikli bir arkadaşımda denedim ve takma kirpikler arkadaşımın kendi kirpikleri içinde kayboldu 😛 İşte bu nedenle her kirpik herkese uygun değil.

Kiss au naturale 03 te 01 modelinin daha uzun versiyonu. İşte bu model uzun kirpikli kişiler için uygun. Bende biraz abartı durdu ama yinede kullanıyorum. Özel ama düğünvari olmayan günler için ideal. Mesela kokteyl yada blogger etkinlikleri gibi 🙂 Günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabilir ama minyon tipli kişiler için değil. Baktığınız zaman yüzü minicik ama kirpikleri kafam kadar duruyorsa o kişiye uygun değildir 😛

Bu modeli kozmeladan 15 tl gibi bir fiyata almıştım. Diğer modellere göre daha az dayanıklı. Kuyruk kısımları biraz deforme oldu ama önemsemiyorum. Fazla belli olmuyor.

Kiss Takma Kirpik İncelemelerim

En son kirpiğim de Hot Couture serisinden khl 05 numaralı rengi. Klasik seride de kpe 09 modeli aynı buna benziyor. Yine doğal duran ama dizilimi sebebiyle biraz daha ben takmayım dedirten bir kirpik. Kimilerinde hiç belli olmazken kimilerinde aşırı belli oluyor. Benim severek kullandığım modellerden biri.

İçinden çıkan cımbızı kullanamadım. Hiç kullanışlı değil. Çok kalitesiz. Kapatınca boşluk kalıyor.

Kiss takma kirpik içinden çıkan yapıştırıcılar güzel yapıştırıyor ama ne kirpikten nede gözünüzden kolay temizlenmiyor. Bu nedenle size buradaki yazımda bahsettiğim takma kirpik yapıştırıcılarını kullanmanızı öneririm.

Bu kirpiklerin fiyatlarına gelirsem. Genelde 35 tl ile 45 tl arasında değişiyor. İndirimlerde nadiren 25 tl ye düşebiliyor. O zaman stok yapmanızı öneririm. Ben bir kirpiği güzel kullanırsam ve sürekli temiz/kuru tutarsam 30 dan fazla takabiliyorum. Biraz nazik davranmak gerekiyor. Başka bir yazımda kirpiklerimi nasıl temizlediğimden de bahsedeceğim.

Birde kirpiklerin ne kılı olduğuna fazla dikkat etmiyorum ama sentetik ve gerçek insan saçından başka bir materyalden yapılan bir model de hiç görmedim ve kullanmadım. Gerçek insan saçı olanlar daha doğal duruyor ama daha dayanıksız oluyor bilginiz olsun.

Not: Asla kirpiğinizi çıkarmadan uyumayın! Ben 2 kirpiğimi bu nedenle çöpe atmak zorunda kaldım. Yüz üstü yatınca yamuluyorlar 🙁

Kirpiklerin nasıl takıldığını daha sonra bir video çekerek anlatacağım 🙂

Kiss aunaturale 03
hot couture serisinden khl 05
hot couture serisinden khl 05
Kiss au naturale 01

Siz bu kirpikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Hiç denediniz mi? Favori markanız hangisi?

Yorumlarınızı beklerim. Sevgiler.

9 YORUMLAR

  1. Ben takma kirpik takamıyanlardanım, bir heves mıknatıslı olanlarından aldım onu bile beceremedim. Ama sende cok güzel durmuş . Güzel günlerde kullan 🙂

  2. Au Naturale 03’ü çok beğendim sende; 01 de baya doğal durmuş. Benim favorim Kiss’in 3’lü kirpkileri, gözümün dış köşesine doğru takıyorum, direkt kedi gözü efekti veriyor 🙂 Güle güle kullan, çok seviler!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin