Botox ve Göz Altı Aydınlatma İşlemi Deneyimlerim l Zes Clinic

6
223

Botox ve Göz Altı Aydınlatma İşlemi Deneyimlerim – Botox işlemi kabaca yüzün üst bölgelerindeki kaslara ilaç verip kasları geçici felç edip hakeretini durdurmak demek. Yani mimik olmayınca kırışıklıkta olmuyor. Özellikle 25 yaş üstü ve derin mimik çizgileri olanlara öneriliyor. Yaptırmadan önce mutlaka uzmanlara danışmak ve doğru karar vermek gerekiyor. Ben 2 yılda 3. kez yaptırıyorum.

Botox ilk yapıldığında 2-4 ay dayanıyor. Sürekli yaptırıldığında biraz daha uzun kullanabiliyorsunuz. Ben ilkini 6 ay ikincisini 9 ay kadar kullandım. Bu sonuncu bakalım ne kadar dayanacak.

Botox ve Göz Altı Aydınlatma İşlemi Deneyimlerim Zes Clinic

Zes Clinic benim doktor arkadaşımın bir ortakla birlikte açtığı bir klinik. Buradan konumunu öğrenebilirsiniz.

Klinik çok temiz ve konumu güzel. Ulaşım açısından çok rahat. Klinikte botox, dolgu gibi estetik işlemler yapılırken küçük cerrahi işlemlerde yapılıyor. Ayrıca cilt bakım, lazer epilasyon, zayıflama ve gençleştirme işlemleri de yapılıyor. Yapılan tüm işlemleri buradan görebilirsiniz.

Botox ve Göz Altı Aydınlatma İşlemi Deneyimlerim – zes clinic

Ben botox ve göz altı aydınlatma (mezoterapi) yaptırdım. Ben şişkinlik için dolgu yaptırmak istedim ama yüz yapımın uygun olmadığı söylendi, bu nedenle sadece morlukları açmak için aydınlatma işlemi yapıldı.

İşlem öncesi uyuşturucu krem sürüldüğünde

İlk olarak uyuşturucu krem sürüldü sonrasında mikro iğne (insülin iğnesi) ile cilt altına ilaç verildi. İşlemi canlı olarak @makyajdeneyimleri instagram kanalımda igtv den izleyebilirsiniz.

Botox işlemi:

İşlemi arkadaşım Dr Zeynep Kemik yaptı. Eli çok hafif. İlacın hafif yakması haricinde hiç acı hissetmedim.

 • Önce uyuşturucu krem sürülüyor (bazı merkezler hiçbir şey sürmeden de yapıyor ki ben 2 kere uyuşturmadan yaptırdım zaten acımıyor.)
 • Sonra minik iğneler ile cilt altına küçük küçük ilaçlar veriliyor.
 • İlaç hafif yakıyor ama hemen geçiyor.
 • İşlem sonrası minik minik nokta şeklinde kızarıklıklar oluyor 1 saat içinde geçiyor.
 • Aynı gün 24 saat yüze hiçbirşey sürülmemesi gerekiyor ve güneşten/spordan kaçınılması gerekiyor.
 • 2-5 gün içinde verilen ilaç etkisini gösteriyor ve kasları hareket ettirememeye başlıyorsunuz. 7-10 gün sonra kontrole gidiyorsunuz hala oynatabildiğiniz eksik olan yerlere yeniden ilaç veriliyor ve işlem tamamlanıyor.
 • Artık yeni yüzünüzü güle güle kullanabilirsiniz 🙂
İşlem öncesi göz altı morluklarım
işlem sonrası göz altı morluklarım ve botoxlu görünümüm
işlem sonrası göz altı morluklarım ve botoxlu görünümüm
işlem sonrası göz altı morluklarım ve botoxlu görünümüm

Göz altı aydınlatma (mezoterapi) işlemi:

 • Aynı botox gibi iğne ile cilt altına ilaç veriliyor ve morluklar yok ediliyor.
 • Sadece verilen ilaç farklı. Kasları durdurmuyor.
 • Acısı botoxtan daha az. İlaç yakmıyor.
 • Etkisi 1 yıl sürüyor.
 • Kişiden kişiye göre göz altını aydınlatma etkisi farklılık gösteriyor.
 • Benim morluklarım göz dibine çok yakın olduğu için etkisini az gördüm. Göze çok yakın yere işlem yapılamıyor. Bende %60 oranında renk açıldı diyebilirim. Bu oran bile çok farketti.
Kontrolden hemen önce. Sol kaşım hala kalkıyor. Oraya yeniden işlem yapıldı.
Kontrolden hemen önce. Sol kaşım hala kalkıyor. Oraya yeniden işlem yapıldı.
Kontrolden hemen önce. Hala sinirlenebiliyorum :P Ortaya yeniden işlem yapıldı.
Kontrolden hemen önce. Hala sinirlenebiliyorum 😛 Ortaya yeniden işlem yapıldı.
Kontrolden sonra.
Kontrolden hemen sonra.
Kontrolden hemen sonra
Kontrolden hemen sonra

Fiyatlarına gelecek olursak bence birçok merkeze göre fiyatlar uygun. Botoks 800 tl, göz altı mezoterapi de 750 tl ye yapılıyor. Güncel fiyatlar için kliniği aramanızı tavsiye ederim.

Botoks ve göz altı aydınlatma (mezoterapi) yapılırken çektiğim videolarımı @makyajdeneyimleri instagram hesabımdaki igtv den izleyebilirsiniz. İzledikten sonra sorunuz olursa memnuniyetle cevaplarım.

Yorum ve katkılarınızı beklerim. Sevgiler.

6 YORUMLAR

 1. Biçok konuda deneme yanılma yöntemiyle herşeyi bize sunduğun için çok teşşekkür ederiz.Her detaya deyinmişsin 🙂 Botoxla ilgili ön yargılarım vardı ama yazını okuyup vidyoları izleyince kendime güvenim geldi.Severek takip ediyoruz seni 🤗❤️

 2. ışık dolgusu baya uygunmuş gerçekten acaba size yapılan işlem ışık dolgusu değil de mezoterapi miydi ya da dolgunun yarısını yaptıkları için mi fiyat uygun? dolar zammından önce bile neredeyse heryerde 1250-1500 bandındaydı da, markası ne kullanılan ürünün biliyo musunuz ben de yaptırmak istiyorum da:)

  • Merhaba.
   Yapılan işlem mezoterapiymiş. Ben ışık dolgusu diye biliyordum. Şimdi yazıyı düzelttim. Dolgu 1400 tl fiyatı var. Mezoterapide vitamin desteği ve hyaluronik asit veriliyormuş. Göz altı ve çevresi morlukları için yapılıyormuş.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin