Elseve 3’ü1 Arada Krem Şampuan | Köpüksüz Şampuan

0
528

Elseve 3’ü1 Arada Krem Şampuan kısaca Köpüksüz Şampuan lar son dönemde çok popüler ürünler oldu. Bunun sebebi insan olarak artık zararlı kimyasallardan kaçmak ve doğala yönelmek istememiz.

Köpüren şampuanla köpüksüz arasında ne fark var yada neden köpürenler zararlı gibi deli sorular da var tabi aklımızda. En çok sorulan soru da köpüksüz şampuan nedir sorusu 🙂 Bu blog yazımda bu soruların cevaplarından ve en sevdiğim köpüksüz şampuanımdan bahsedeceğim.

Elseve 3’ü1 Arada Krem Şampuan | Köpüksüz Şampuan
Elseve 3’ü1 Arada Krem Şampuan | Köpüksüz Şampuan

Köpüren şampuanların saçı çizdiği yönünde bir söylem var. Sosyal medya hesaplarında belki görmüşsünüzdür. Asıl zararlı olan ise çizmesinden ziyade içerisinde köpürmesi için koyulan kimyasal maddeler. Kimyasallar bizim için en zararlı maddeler ve bunları her yerden zaten alıyoruz.

Şampuanlarda özellikle Sülfat gibi maddeler saçın köpürmesini sağlarken aynı zamanda saça zarar veren maddeler. SLS de bilinen zararlı maddelerden diğeri. Ayrıca yıkarken saçımıza çitileme ve ovma hareketleri yapıyoruz ve buda saçın kırılmasına sebep oluyor. Bu nedenle sülfat ve SLS gibi maddeler içermeyen, köpürmeyen şampuanlar, daha sağlıklı.

Elseve 3’ü1 Arada Krem Şampuan | Köpüksüz Şampuan

Krem şampuanlar low shampoo olarakta biliniyor. En sevdiğim krem şampuan markası Elseve.

Elseve Krem Şampuanların üç çeşidi var.

Kuru saçlar için; Loreal Elseve 6 Mucizevi Yağ Krem Şampuan.

Yıpranmış saçlar için; Loreal Elseve Komple Onarıcı Krem Şampuan.

Boyalı saçlar için; Loreal Elseve Color – Vive Krem Şampuan

Elseve 3’ü 1 arada krem şampuan, alıştığımız yıkamaya göre farklı bir deneyim sunuyor çünkü köpürmüyor. Köpüksüz formül sayesinde de saçı nazikçe temizliyor.

Ben kuru ve yıpranmış saçlar için olan çeşitlerini kullandım. Şimdi boyalı saçlar için olana başlayacağım. Saçlarım yağlı olmasına rağmen bu şampuanları severek kullanıyorum ama tabiki kuru saçlılar bu ürünleri daha çok sevecektir.

Kullanımı:

Elinize 10-15 pompa ürün sıkıyorsunuz. (pompalı şişe olması büyük avantaj) Ortalama 10 pompa omuz hizası saç için yeterli.
Dipten uca doğru saçlarınıza sürüyorsunuz.
1 dakika masaj yapıyorsunuz.
3 dakika bekleyip, iyice duruluyorsunuz.

Ben bu iki ürün arasında bir fark görmedim. (Boyalı saçı da kullandıktan sonra yorumlarıma ekleyeceğim.) İki ürün de aynı etkiyi yarattı.

Eğer ürünü ilk defa deneyecekseniz çok farklı bir his oluyor. Sanki saçınızı yıkamamış gibi hissediyorsunuz ama duştan sonra temizlik hissi oluyor.

Normal şampuana göre daha zor arınıyor ama saç kremine gerek kalmadığı için ortalama aynı sürede saçtan arınmış oluyor.

Duştan sonra sıvı saç kremi yada durulanmayan bakım kremine gerek kalmıyor.

Fiyatı uygun ama diğer şampuanlardan daha çabuk bitiyor. 400 ml gramaja sahip.

Ortalama 15-25 tl arasında (indirime göre değişiyor) fiyatlara alabiliyorsunuz.

Ben bu köpüksüz şampuan olayını çok sevdim ama spor salonunda duş almak için pratik bulmadım bu nedenle sadece evde kullanıyorum.

Siz bu şampuanları denediniz mi? Yorumlarınızı beklerim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin