Kaşlarıma Neler Oldu? Part 2 – Kaş Kontürü/ Jenya Denizeri

4
866

Kaşlarıma Neler Oldu başlıklı ilk yazımı okumayanınız yoktur. Eğer okumadıysanız buradan önce onu okumanızı ve yaptırdığım 4 işlemi görmenizi öneririm. Bu yazıda yaptırdığım 5. işlemi anlatacağım. 2012 yılından beni kaş kontürü yaptırıyorum ve birçok sıkıntı yaşadım. Son olarak instagramda “Jenya denizeri studio” yu buldum ve daha önce hiç işlem yaptırmamış bir arkadaşımın Jenyaya gidip kaşlarının mükemmel olduğunu gördüm. Gözüm kapalı güvenerek Jenyaya gittim.

Jenya online sitesi: https://jenya.net/

Jenya instagram adresi: @jenya_denizeri

Kaşlarıma Neler Oldu? Part 2 – Kaş Kontürü/ Jenya Denizeri

Sanırım nisan ayı gibi jenyaya gittim. Stüdyosu İstanbul yeşilköyde. Atatürk havalimanına yakın. Evden 3 vesait ile gidiyordum. Evime 40 km uzaklıkta. Gidiş geliş 35 tl toplu taşıma ücreti ödedim. Jenya stüdyoda bir sürü uzman çalışıyor ve kontürden başka birçok işlem yapılıyor. Eğer Jenyanın kendisine işlem yaptırmak isterseniz ücreti 2-3 katına çıkabiliyor. Uzmanların ücreti ise daha uygun oluyor.

Bana telefonda Jenyaya kaş kontürü yaptırmanın ücretinin 1750 tl olduğunu ama uzman fiyatının 850 tl olduğunu söylediler. Bende tabiki uzmana yaptırdım. Ayrıca rötuş ücreti de var 150 tl. Yani her halükarda 1000 tl ye mal oluyor. Diğer merkezlere göre nispeten uygun çünkü birçok yer zaten 1000 tl den başlıyor.

Kaşlarımın son hali. Sadece silinmesi gereken eski yerleri kapatıcı ile kapattım.

Ben işlemi Uzman Derya Bozkayalara yaptırdım. İnstagram adresi @derya_bozkayalar . Nakit verdiğim için 50 tl indirim yapıldı ve kampanya olduğu için rötuş ücretsiz denildi. Ben çok sevindim tabiki 🙂

Çok büyük ümitlerle gittiğim merkezde birçok sorun yaşadım. Personel çok ilgili değil, birçok çalışan rus olduğu için (jenya rus asıllı) türkçeyi çok iyi bilmiyor. Mesela ilk randevuma giderken yolda telefon açtılar ve 2 kişiye aynı saatte randevu verdikleri için biraz daha geç gelebilir misiniz dediler. Bende kuzenim yakın oturduğu için ona gittim. 12:30 da olan randevuma 14:00 te gittim ama saat 14:45 te alabildiler. Çok bekletildim. 2. gidişimde de çok hasta oldum, randevumu iptal ettirmek için sabah 9 da aramaya başladım ama saat 11 de ancak birilerine ulaşabildim. Bu sürede 4-5 kez aradım. Bana “neden cepten aramadınız bugün cumartesi iptal ettirmeniz ve geç haber vermeniz hiç hoş değil” diye tepki verdiler. Bende cep numaranız yok olsaydı oradan arardım ve sabah kaçtan beri arıyorum kimse çıkmıyor dedim.

Kaşımın işlemsiz ilk hali. Yaptırmadan hemen önce çektim.
İlk yapıldığı zaman. Kuzenimde eğlenirken

Kaşlarıma Neler Oldu? Part 2 – Kaş Kontürü/ Jenya Denizeri

Son gidişimde de defalarca “rötuş ve lazerle silme işlemini aynı anda yapacaksınız değil mi? Jenya lazerle silme işlemi yapılacağını söylemişti bilginiz var dimi” diye defalarca belirtmeme rağmen gittiğimde lazer yapacak kimse yoktu. Lazer için başka bir gün gelmemi söyleyip sadece rötuş yaptılar. Sürekli eğitimde oldukları için çalışan sayısı çok az. Her gittiğimde en fazla 2-3 kişi oluyordu. Uzmanlar randevuları varsa geliyor yoksa gelmiyor. Ayrıca son rötuşumu Derya hanımın müşterisi olmama rağmen Derya hanımın yıllık izne çıkacağını söylemeyip başka birine verdiler.

Ben derya hanımın tatilde olacağını derya hanımın instagram hesabından öğrendim ve stüdyoyu arayıp ne zaman işe geleceğini sordum ama “biz bilmiyoruz kendisini arayıp sorun” dediler. Çok güldüm çünkü derya hanımın ne telefonunu bilirim nede kendisini arayıp soracak kadar bir tanışıklığım var. Benim için Derya hanım orada çalışan bir elemandan başka birisi değil. Onlar bilmiyorsa ben nasıl bilebilirim ki?

Daha sonra uzun bir süre izinde olacağını öğrendim (instagram dm den konuştuk) Bende tatile yetişmek için başka birine rötüş yaptırmak zorunda kaldım. (lazer yaptıramadığım olay da o zaman oldu)

İlk işlemden sonra kabuklar soyulmaya başlayınca.
İlk işlemden sonra kabuklar soyulmaya başlayınca.

Her sorun bir yana kaşlarımın nasıl olduğuna gelecek olursam; arkadaşımın ki gibi mükemmel kaşlar tabi ki hayaldi. Çünkü onun daha öncesinde hiç işlemi yoktu. Benim 4 işlem görmüş kaşlarımı düzeltmek ilk işlem, 2 rötuş ve silme işlemlerine mal oldu. İlk işlem tamamen hayal kırıklığıydı çünkü yapım gereği (ben onların hatası olduğunu düşünüyorum ama onlar yapım gereği ve önceki işlemlerden dolayı olduğunu iddia ediyor) kırmızı rengi cildim aşırı derecede çekip diğer renkleri de kabul etmedi. Bu nedenle kahveye boyanmış kaşlarım bana kıpkırmızı olarak geri döndü. (yukarıdaki fotoğrafta net görünüyor)

İlk işlem sonrası kaşlarımı boyayarak gezdim. Tam bir hayal kırıklığıydı. Boyadığım anlardan biri. Hala kabuklu yerler var.

Kaşlarıma Neler Oldu? Part 2 – Kaş Kontürü/ Jenya Denizeri

İşlem kadife kaş işlemi. Kaşlarınıza far sürülmüş gibi duruyor. Doğal bir görünüm oluyor. İlk yapıldığında renk kopkoyu olup 1 hafta sonra kabuklar soyuldukça gerçek renk ortaya çıkıyor. İşte o gerçek renk bende tam bir hayal kırıklığı oldu. Defalarca İnstagram dm den yazıştık. Neden böyle oldu diye sorduğumda normal dendi ama ben hiç normal olduğunu düşünmedim. Bu kırmızılığı kapatmak için 2 rötuş gerektiği söylendi. İlk rötuşte kopkoyu kahve rengi ile kırmızılık nispeten kapatılıp 2. rötuşte (Derya hanımın tatilde olduğu) Normal bir kahve rengi ile üzerinden tekrar geçildi. Eski bozuk işlemlerin de ucundan ve sonundan solüsyon ile silme işlemi yapıldı ama solüsyon işe yaramadı. Daha sonra jenya hanım lazerle silme işlemi yaptı. Nispeten biraz rengi açıldı ama birkaç kez daha lazer yapılması gerekiyor.

İlk rötuş sonrası iyileşme evreleri
İlk rötuş sonrası. İyileşme zamanı
2. rötuşun ilk günü. uç kısımdaki kızarıklık lazerle silinmesi gereken eski işlem bölgesi.
Lazerle silinmesi gereken eski işlem bölgeleri.

O kadar sorun yaşayıp birde 3. rötuşte 150 tl rötuş ücreti alınınca baya üzüldüm (kampanya var diye o kadar sevinmiştim. Kursağımda kaldı) ve bir daha gitmeme kararı aldım. Sonuçta ilk işlemin sonucunun kıpkırmızı olması benim suçum değildi. Yani 2 rötuş yapılmasını ben istemedim. Arkadaşımın mükemmel kaşları oldu benim de olur zannetmiştim ama olmadı 🙁

Silinmesi gereken eski işlem bölgelerini kapatıcı ile kapatıp hafif kalem ve kaş maskarası sürülmüş son hali 🙂
Sonuç:

Sonuç olarak 1 asıl + 2 rötuş işlemi, 1 solüsyonla silme ve 1 lazerle silme işlemi sonucu kaşlarımı hala azıcık bile olsa boyayla düzeltiyorsam benim için sonuç mükemmel olmamış demektir. (boyamasam da sırıtmıyor, gayet doğal duruyor) Bu arada silme işlemi için nereye gideceğime hala karar vermedim. Bu sorunum hala gündemde 🙁

Yinede Jenya Denizeri stüdyonun birçok merkezden çok daha profesyonel çalıştığını (özellikle jenya mükemmel bir insan) düşünüyorum. En azından yapılması gerekenleri tam olarak biliyorlar. İlk bakışta kaşının sorununu anlıyor ve uygun işlemi pat diye biliyorlar.

Ben bu kadar sorun yaşadım diye herkes yaşayacak değil. Profesyonel işlemler çıktığını net bir şekilde gördüğüm için gözüm kapalı Jenyayı önerebilirim. Zaten jenya büyük bir eğitmen ve sürekli eğitimlere gidip kendini geliştirip hocalıkta yapıyor. Stüdyoda sadece iletişim konusunda sıkıntılar var. Onlar da çözülmeyecek şeyler değil.

Umarım bu kaş kontürü maceram size ışık tutar. Kaş kontürü nedir ve nasıl yapılır diye soruyorsanız ilk kaş kontürü macerası yazımda açıklamıştım. Buradan onu okuyup detaylı bilgi alabilirsiniz. Asla unutmayın ki kaş biraz şans işi. Milyarlar verirsiniz çok kötü olur, 3 kuruşa yaptırırsınız mükemmel olur. İyi araştırıp gitseniz bile şansınız yoksa mükemmele ulaşamayabilirsiniz. Önemli olan bu işi çok sık ve profesyonel olarak yapan bir merkez seçip gerisini şansa bırakmanız 😛

Yorumlarınızı beklerim. Sevgiler

4 YORUMLAR

  1. Kaş kontörü yaptırmayı çok istiyor bir o kadar da çok korkuyorum…Kaşlarımda hezimete uğramak istemiyorum…Düzeltilemez sonuçlarla karşılaşma riski beni tedirgin ediyor

    • Bugün kaş kontürü ile ilgili bir video yayınladım. dediğiniz gibi hüsrana uğramak kötü bir durum. Tavsiyelerimi dikkate alırsanız hüsrana uğrama riskiniz en aza iner. Yinede şans faktörü de var. İyi düşünmenizi tavsiye ederim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin