Procsin Carbon Black Peeling ve Temizleme Jeli

1640

Procsin Carbon Black ürünleri son zamanlarda bitirdiğim bakım ürünlerinden. Procsin markası özellikle bu sene iyi bir çıkış yaparak herkesin sevdiği bir marka oldu. Hem uygun fiyatları hemde güzel ürünleriyle öne çıkan marka, yenilikleri ve kampanyalarıyla uzun bir süre gözde olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bugün Procsin Carbon Black ürünlerinden peeling ve temizleme jelini inceleyeceğim.

Procsin Carbon Black Peeling

Procsin Carbon Black Peeling (aktif karbonlu yüz peelingi) 100 ml klasik plastik ambalajda. Siyah noktaların ve lekelerin giderilmesinde, gözeneklerin arındırılmasında, pürüzlerin düzeltilmesinde temiz ve pürüzsüz bir cilt oluşmasına yardımcıdır.

İçeriği tamamen doğal olmasa da zararlı kimyasal içermiyor. Ben duştan sonra kullandım. Pek fayda görmedim çünkü içerisindeki tanecikler homojen değil. Bazen çok tanecik, bazen az tanecik geldi. Bu nedenle sevmedim ama homojen olsa çok sevebilirdim çünkü tanecikleri tam istediğim gibi hafif zımpara etkisi gösteriyor. Bazı peelingler hiç temizlemiyormuş sadece ovalıyormuş gibi geliyor.

Normalde 23 tl ama 11,5 tl ye bulmak mümkün. Cosmo home da çoğunlukla indirimde oluyor.

Procsin Carbon Black Temizleme Jeli

Procsin aktif kömür jel temizleyici aynı şampuanı gibi siyah renkte, kıvamı ve yapısı da aynı şampuanına benziyor. Şampuanla kıyaslamamın sebebi şampuanını çok sevdiğim için 🙂 Bu ürünü de bu nedenle çok sevdim. Yalnız tek sıkıntı jel temizlenmemiş gibi böyle kaygan bir his veriyor. Bu nedenle uzun uzun yıkıyorum yüzümü. Yinede o hissiyat hep kalıyor, çok önemsemiyorum.

İçeriğinde hücre yenilenmesini destekleyen Allantoin ve doğal nemlendirici Pentavitin var. Cildi temizlerken aynı zamanda tahriş etmeden nemlendiriyor. Tüm cilt tiplerine uygun bir ürün.

Uygulama şekline pamuk ile uygulayıp su ile durulamak yazsa da ben pamuk ile değil direk elimle köpürtüp foşur foşur yıkadım 😛 Fiyatı Yine peelinge gibi 20 küsür olsa da şuan cosmo home da 5 tl ye satılıyor. Tabi stoklar tükenmiş ama sık sık indirimde bulunabiliyor. Denemenizi tavsiye ederim.

Procsin genel olarak sevdiğim bir marka. Yalnız çok ucuz olduğunda biraz şüpheye düşüyorum. Çünkü 5 tl ye bile artık sakız bile alamazken nasıl bu kadar ucuza satılabiliyor demek ki içindeki maddeler hayra alamet değil diye düşünüyorum ama içerik araştırdığımda zararlı birşey olmadığını görüyorum. Yinede içimde minik bir şüphe var her zaman.

Siz bu marka ve ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı beklerim. Sevgiler.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin