Zeytin Butik Otel & Kahvaltı evi – Bozcaada

247

Zeytin Butik Otel Bozcaada- Herkese güzel bir günden merhaba!

Bugün sizlere 12 mayıs 2018 de 8. si düzenlenen Bozcaada New Balance Koşusunda kaldığım oteli anlatacağım. Daha önce hep 5 yıldızlı otellerde kalmış biri olarak tabiki bu şirin adada dişime göre bir otel bulamayacağımı biliyordum. Bende her sene koşu etkinliğine giden arkadaşımı aradım ve otel tavsiyesi aldım. Bana Zeytin Butik Oteli tavsiye etti ve bende gözüm kapalı rezervasyon yaptırdım.

Zeytin Butik Otel & Kahvaltı evi

Zeytin Butik Otel adanın merkezinde (vapura en fazla 50 metre) mesafede bir otel. Eğer arabayla gelmeyecekseniz merkezde olması büyük avantaj ama arabayla gelecekseniz büyük dezavantaj. Çünkü park yeri sıkıntısı var. Hatta haziranda yollar trafiğe kapatıldığı için daha büyük sorun olabilir bu nedenle arabayla gitmenizi tavsiye etmiyorum. Biraz uzağa park ederim ve merkeze yürürüm diyorsanız sıkıntı olmaz.

Otel çok şirin bir konsepte sahip. Duvarlarındaki boyamalar ve aksesuarlar çok şirin. Mobilyaların ve duvarların beyaz olması da benim için temizliği ifade ediyor. Bu nedenle çok sevdim.

Göründüğü kadar büyük değil. Hatta çok dar ve küçük odaları var. 2 kişi yan yana zor duruyor. Bende öyle bir odada kaldığım için ilk başta çok rahatsız oldum. Sonra alıştım. Fazla eşya ile gelmenizi tavsiye etmiyorum. Az ve öz eşya yeterli.

Tuvaletleri de oda gibi ufak ve temiz. Sıcak su konusunda sıkıntı yaşamadım. Klima ve tv konusunda da rahattık. Yalnız gece 12 ye kadar otele yakın bir yerde disko gibi bir yer var sanırım. 12 ye kadar dım tıs dım tıs başımız şişti. Uyuyamadık. Bizim gibi 10 da yatan insanlar için büyük sorun. Gençler zaten o diskoda eğleniyor olacağından problem olmaz 😛 Evet biliyorum yaşlandım 🙁

Şimdi gelelim can alıcı kısma. Kahvaltı! İşte en mükemmel olan şey buydu.

İlk sabah koşu etkinliği olduğundan kahvaltı edemedik. 2. gün ise herşeyi silip süpürdük. Sabah 9-11 saatleri arasında kahvaltı veriliyor. Otelin önündeki masalarda mis gibi havada doğal mis gibi ürünler geliyor.

Serpme kahvaltı ciddi anlamda beni büyüledi. Ev yapımı doğal reçelleri ve bahçe domatesleri çok lezzetliydi. Şekillli pişileri bile vardı.

Kısacası ben bu oteli çok sevdim. Bozcaadaya bir daha gidersem yine bu otelde kalırım. Sahipleri de çok şeker insanlar.

Otelin fiyatı gecelik oda başına kahvaltı dahil 350 tl. Biz 4 kişi 2 gece kaldık ve 1400 tl ödedik. Tabi sezona göre fiyatlar farklılık gösterebilir.

Yazımı son olarak bu mükemmel kahvaltı ile bitiriyorum 🙂 Bu arada bozcaadaya yolunuz düşerse ev yapımı reçel zeytinyağı vb doğal ürünlerden almayı unutmayın!! Sevgiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin