The Ordinary Hyaluronic Asit %2+B5

0
412

The Ordinary Hyaluronic Asit %2+B5 – Herkese selamlar!

Bugün sizlere yeni ürünlerinden aldığım için aklıma gelen bir markadan bahsedeceğim. The Ordinary markası uygun fiyatlı içeriği süper olan bir marka. Hemde ucuz ama maalesef ülkemizde bulunmuyor. Ben Cult beauty sitesinden alıyorum. Gümrük vergi limiti 22 euroya düştüğü için toplam 19,5 pound üzerinde sipariş verirseniz gümrüğe takılıyor. Gümrüğe takılırsa ürünleri alamama ihtimaliniz çok yüksek. Bu nedenle o fiyatın altında almanız gerekiyor. Bugün hazır kargo ücretsizken yine birkaç ürün aldım 🙂 Onlardan gelince bahsedeceğim.

Bu arada cult beauty sitesi alışverişlerimi ve siteden nasıl alışveriş yapacağınızı yazının sonundaki linklerden okuyabilirsiniz.

The Ordinary Hyaluronic Asit %2+B5

Bugünkü konumuz The Ordinary Hyaluronic Asit %2+B5 ürünü. Biliyorsunuz ki son dönemde her ürünün içine hyaluronic asit koyuyorlar. Kendinden 1000 kat daha fazla su tutma özelliğine sahip bu içerik cildi neme doyurmayı vaad ediyor. Yani bir üründe hyaluronic asit görürseniz bilin ki cildiniz neme doyacak 🙂 Bu üründe ayriyetten vitamin B5 te var. Yani cildiniz hem nemlenecek hem beslenecek.

Ürün klasik ordinary şişesinde 30 ml olraka bulunuyor. Cam şişe daha sağlıklı ama düşünce kırılır bu nedenle dikkat edilmeli. Damlalıklı ucu çok pratik. Az ve öz ürün geliyor.

İçeriği temiz mi diye sorarsanız birsürü kimyasal var ama hiçbirinden anlamadığım için cevap veremeyeceğim. Sadece çok sevilen bir marka olduğu için kötü olmadığını düşünüyorum. Ülkemizde benim aldığım Cult beauty sitesi haricinde instagram satış hesaplarından yüksek fiyatlara temin edebilirsiniz. Mesela bu ürünü ben 32 tl ye alırken satış hesapları 65 tl ye satıyor. Eğer gümrüğe takılıp paramın yanma riskini göze almam diyorsanız satış hesaplarından güvenle alabilirsiniz. Benim bildiğim @trendionair hesabı var.

The Ordinary Hyaluronic Asit %2+B5

Ben bu ürünü yıkadığım temiz ve hafif nemli cildime uyguluyorum (elimle yayıyorum) ve mis gibi oluyor. Biraz yapışık hissi var ama zamanla geçiyor. Şimdiye kadar kullandığım en güzel serum olduğunu söyleyebilirim. Tek başına yeterli değil. Üzerine hafif yapılı nemlendirici (loreal nem terapisi gibi) uyguluyorum. Eğer kuru ciltliyseniz ayrıca “Natural Moisturizing Factors + HA” ürününü almanızı da öneririm. Bana dua edersiniz. Acaip güzel bir nemlendirici.

Fiyatı 5,90 pound. Vergi çıkartılınca 5 pound gibi bir fiyata geliyor. Bu da bugünkü kurla 32 tl demek. Eğer kargo ücreti varsa 6 pound kargo ödemeniz gerekiyor. Bu nedenle kargo ödememek için kargo beleş günleri takip etmenizi yada anastasia beverly hills markasının en ucuz ürürünü sepete ekleyip kargoyu daha ucuza getirmenizi tavsiye ederim. (anastasia markasınında worldwide shipping free :))

Eğer uygun fiyatlı (kısmen) bol nem veren bir serum arayışı içindeyseniz bu ürünü gözü kapalı alabilirsiniz. Ayrıca bu markanın leke ve akne tedavisi için de AHA, ASA ve BHA (asit grubu) içeren ürünleri de var. Onlara da bakabilirsiniz. Asit grubu içeren ürünler Türkiyede Cyrene markasında da var ama çok pahalı. Bence Ordinary almak daha mantıklı ama hangi ürünleri almalısınız bilemiyorum. Araştırmanızı tavsiye ederim.

Cult beauty alışverişi ve nasıl alışveriş yapabilirsiniz yazılarımı aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz. Sevgiler.

Cult Beauty Alışverişi – The Ordinary ürünleri

Alışveriş- Cult beauty

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin