The Balm Mary Dew Manizer Aydınlatıcı

972

The Balm Mary Dew Manizer Aydınlatıcı namı değer aydınlatıcıların kraliçesi Mary lou minizerın likit versiyonu. Geçtiğimiz aylarda 2 renk olarak (mary ve bonnie dew manizer)  Gratiste raflarda yerini aldı. Likit aydınlatıcılar toz olanlara göre daha doğal duruyor bu nedenle doğallıktan yana olanlar daha çok tercih edebilir. Üzerine toz olan kullanıldığında double etki yaratarak hem uzaydan görünecek kadar ışıldayabilir hemde aydınlatıcınızı daha kalıcı hale getirebilirsiniz.

Meşhur Mary lou minizer ve muadili hakkındaki blog yazımı bu yazının sonundaki linklerden okuyabilirsiniz. Gelelim kraliçenin likit versiyonunu incelemeye..

The Balm Mary Dew Manizer Aydınlatıcı

Mary lou manizer dediğim gibi aydınlatıcıların atası olarak kabul edilen bir ürün. Daha piyasada aydınlatıcı nedir bilinmezken o gönüllerin efendisiydi. Toz olanını bu kadar severken likit olanını da eşit derecede sevebilir miyiz emin değilim. Açıkçası ben toz olanını daha çok seviyorum.

Mary dew manizer plastik bir concealer ambalajında sünger uçlu bir ürün. Ucu sürmek için değil ama ürünü almak için ideal. Damlalıklı olanlardan çok böyle sünger uçları daha kullanışlı buluyorum. 5.5 ml gramajı var. Zaten genelde likit aydınlatıcılar 5 ml oluyor.

The balm markası içerik yönünden güvendiğim markalardan biri. Bu nedenle içeriğini fazla düşünmüyorum. Zaten bildiğim belli başlı zararlı maddeler haricinde fazla takılmıyorum.

Yüzün aydınlatmak istenilen bölümlerine uygulanabildiği gibi fondöten ve ruj gibi likit ürünlerle karıştırılıp parlak ve nemli bir görünüm elde edebilirsiniz. Yapısı kremsi ve biraz sert. Yani nasıl desem biraz kuru gibi. Dağıtılırken çabuk donuyor bu nedenle sürdükten sonra beklemeden dağıtmak gerekiyor. Ben en güzel etkiyi parmakla pıt pıt şeklinde alıyorum. Süngerle dağıtınca biraz uçuyor. Üzerine toz olanı geçtiğinizde güzel bir kalıcılık sağlayabiliyor ve güzel ışıldıyorsunuz 🙂

Rengi her cilt ve makyaj tonuna uygun. Bu nedenle banko bir renk ama likit versiyonu toza göre hem kullanış açısından hemde fiyat açısından dezavantajlı durumda. Bu ürün hem çabuk biter hemde kullanımı daha zor. Eşit dağıtmak biraz zor. Fiyatı 60 tl. Bence bir likit aydınlatıcıya göre fazla. (dolardan dolayı daha da artabilir) Daha uygun fiyatlı birçok muadilini bulmak münkün. Bkz Wet n Wild hello halo

Doğal ışıltı sevenler için güzel bir ürün olmasına karşı birçok dezavantajı da olan bu ürüne Gratis mağazalarına gittiğinizde bakmanızı ve ona göre almanızı öneririm. Ayrıca diğer rengi olan Bonnie dew manizer a da bakmayı unutmayın! Özellikle buğday ve esmerlerin daha çok seveceğini düşündüğüm bir renk.

Bu ürün ve genel olarak tüm aydınlatıcılar hakkında ne düşünüyorsunuz. Favorileriniz var mı? Yorumlarınız beklerim. Sevgiler.

Meşhur Mary lou minizer ve muadili hakkındaki blog yazımı aşağıdaki linklerden okuyabilirsiniz.

Mary lou minizer

Mary lou minizer muadili

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin