Nyx Total Control Drops Fondöten

0
115

Nyx Total Control drops fondöten – Herkese selamlar! Yine mi Nyx ürünü derseniz evet yine.. 😛 Napim son zamanlarda çok güzel ürünler çıkarıyorlar benim de elim hep bu markaya gidiyor. Daha da sık göreceksiniz bu dönemlerde 🙂 Bugün de sizlere son zamanlarda kullandığım hafif yapılı föndülerden biri olan Nyx Total Control Fondöteni anlatmaya karar verdim.

Nyx Total Control Drops Fondöten

İlk olarak minnak bir cam şişede olması ilgimi çekti ama sonra düşününce 13 ml çok küçük geldi ve cam şişe de kırabileceği için sonradan sevmedim. Mantığım sevgimden ağır bastı 😛

Bu ürünün en sevdiğim özelliği kapatıcılığının ayarlanabilir olması. İnceden yoğuna arzu ettiğin ideal kapatıcılığı kendin ayarlayabiliyorsun. 1-2 damla ile hafif kapatıcılık, 3-4 damla ile orta kapatıcılık, 5+ damla ile yüksek kapatıcılığa denk gelse de bence öyle bodoslama damlatılmaması gerekiyor. 1-2 damla uygulayıp daha sonra üstüne tekrar 1-2 damla şeklinde uygulanırsa daha etkili sonuç veriyor. Aşırı sıvı bir yapısı olduğu için direk fırçanın ucuna veya süngere damlatarak kullandım. Yüzünüze götürürken kıyafete damlayabiliyor ve çıkmıyor (sweatimden 5 kez yıkamama rağmen çıkmadı)

Fotoğraf çekerken bile masaya damladı o kadar sıvı. Biraz daha kıvamlı olmasını tercih ederim. Duruşu mat ve pudramsı. Yüzü güzel aydınlatıyor. Kurutmuyor. Bence karma ve yağlı ciltler çok sevecektir. 24 renk seçeneği olması büyük avantaj. İlk 6 renk inanılmaz açık. İkinci 6 renk orta tonlarda ve bu renkler daha çok tercih ediliyor. Eğer alacaksanız gidip denemenizi ve kendinize uygun rengi belirlemenizi tavsiye ederim. Bana firma 2 numaralı (porselen) kireç rengini göndermişti (albinolar için uygun :P) Onu satıp yerine kendime uygun olan 8 numaralı true beige rengini aldım.

Sadece 1 dokundurmayla tüm bileğimi kapattı diyebilirim. Az kullanmak yetiyor ama uzun ömürlü değil ve gramajına göre 65 tl fiyatı bence pahalı. Ayrıca gün ortasında çizgilere birikme yapıyor. Ben pudra ile sabitliyorum ama yine de alnımda çizgilerimin arasında belli oluyor.

Bu fondöteni çok sevmedim. Bence uygun fiyatlı çok daha güzel ürünler piyasada mevcut. Mesela Loreal infallible matte fondöten bundan çok daha güzel.

Tüm artı ve eksileri düşünürsek bu ürün benim okulumda sınıfta kaldı diyebilirim 😛

Nyx cosmetics online sitesine buradan gidip ürünü inceleyebilirsiniz.

Siz bu ürün hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlamamı istediğiniz ürünler var mı? Favori fondülerinizi yazarsanız bende kullanmak ve yorumlamak isterim. Sevgiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin