Nyx Powder Puff Lippie Ruj

2
710

Nyx Powder Puff Lippie Ruj – Herkese güzel bir günden selamlar! Bugün sizlere son dönemlerin favorisi Nyx Powder Puff Lippie Rujlarından bahsedeceğim. Bu ürün öyle bir ürün ki bir kez kullanan bir daha vazgeçemiyor. Yumuşak bulut gibi bir ürün 🙂 Son dönemlerde zor sürülen ve kurutan likit mat rujlar yerine nemlendiren ve zamk gibi kalıcı olmayan rujlar tercih edilmeye başlandı ve bende bu tarz en beğendiğim ürünü hemen yazayım dedim 😛

Nyx Powder Puff Lippie Ruj

Nyx Powder Puff Lippie Ruj 12 ml oldukça bereketli bir ürün. Ucunun sünger olması hijyenik açıdan uygun olmasa da sürümünü kolaylaştırması bakımından oldukça kullanışlı. Toplam 8 rengi olan bu rujların bendeki rengi 01 cool intentions.

Açıldıktan sonra 18 ay kullanım ömrü var. Kullanım şekli alttan sıkıp ucuna ürün gelince sürme şeklinde olduğu için biraz zor oluyor çünkü altta sıkınca süngere ürün gelip gelmediğini görmüyorsunuz. Eğer çok sıkarsanız fış diye bir anda taşabiliyor yada fışkırabililiyor (1 kez yaşadım) Bu nedenle ben 2-3 günde bir ucundaki sünger aplikatörü peçeteyle iyice siliyorum.

İçeriğinde alüminyum gibi zararlı maddeler var ama her rujda olduğu için çok önemsemedim. Makyaj malzemeleri tamamen organik olamıyor maalesef. Hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka olması tercih sebeplerimden biri.

Elimde dudakta durduğu gibi homojen durmasa da pudralı bir yapısı olduğu görülebiliyor. Dudakta homojen dağılıyor ve nemlendiren mat bir yapısı var. Likitler gibi kuruma yapmıyor. Her daim yumuşak bir pudra duruşu oluyor. Kalıcılık vaadi yüksek olsa da bence kalıcılığı düşük. 3-4 saatte bir yenilemek şart. Hatta ben her saat yeniliyorum çünkü dudakta yokmuş hissiyatı sebebiyle çıkmış gibi hissediyorum ve yeniden sürüyorum 😛 Benim pimpirikliğimden kaynaklanıyor :PP

Dudaklarım çok kuruyken sürdüğümde bile homojen dağıldı ve çizgilere dolmadı. Nemli dudaklara sürüldüğünde daha da güzel duruyor.

Bence bu ruja muadil olarak Note mineral matte lip cream rujları gösterilebilir. Birebir aynı diyebilirim. Eğer note alırsam muadil yazısı yazacağım 😉

Fiyatı 37 tl olan bu ruj Nyx Cosmetics mağazalarında, Bazı boyner ve watsonslarda ve online sitede satılıyor. Ürünü buradan inceleyebilirsiniz.

Eğer yolunuz düşerse mat&pudra yapılı bu nemlendirici rujlara bakmayı unutmayın! Yorumlarınızı beklerim. Sevgiler..

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin