Kiko Smart Far Paleti

13
901

Kiko Smart Far Paleti. Bugünün konuğu en sevdiğim ve baktığınızda “al beni, nolur al beni” dedirten Kiko Milano Cosmeticse ait smart göz ve yüz paleti 🙂

Kiko Milano ülkemize girdiği anda ürünleri ile bizleri delirten bir marka oldu. Özellikle koleksiyon ürünleri bir daha bulunamayacağı için en çok tercih edilen ürünleri arasında. (bkz. holographic highlighter) Bu palet koleksiyon ürünü olmadığı için her zaman bulabileceğiniz bir ürün. 3 al 2 öde fırsatı ile almıştım. Toplam 2 renk alternatifi var. Ben 02 numaralı rengini tercih ettim. Hadi yapısını birlikte inceleyelim..

Kiko Smart Far Paleti

Kiko milano markası sadece Kiko mağazalarında satılan bir marka. Başka hiçbir yerde ürünlerini bulmanız mümkün değil. Mağazalarını görmek için tıktık 🙂 Umarım yakında online alışverişe açılır.

8 far ve 2 tane yüz (allık ve bronzer) rengi olan bu paleti çok kullanışlı buluyorum. Özellikle tatillerde tek palet 1 haftayı çıkartıyor. Renkleri herkese hitap etmeyebilir ama ben bu tonları hem gündüz hem gece makyajı yapabildiğim için seviyorum.

Toplam ürün gramajı 12 gr. Farlar küçük gibi görünse de ürün çok pigmentli olduğu için az kullanmak yetiyor ve ömürlük bir palet diyebilirim. Allık ve bronzer renkleri de her tene gidebilecek banko renklerden. Ben bronzerı daha çok far olarak kullanıyorum.

Ambalajı aynalı ve çok büyük değil. Bu nedenle yanınızda taşıyabilirsiniz. Yalnız kaplaması parlak materyalden olduğundan el ve makyaj malzemesi izi kalıyor. Sürekli silmek gerekiyor. Ben böyle malzemeleri sevmiyorum. Sürekli pismiş gibi gösteriyor 🙁 Ayrıca ne kadar sağlam gibi görünse de sanki 1 kez düşse tuzla buz olacakmış gibi bir hissiyat uyandırıyor. Farların arasında boşluk olmadığı için de bir far kırılsa sanki diğerini de tetikleyecekmiş gibi duruyor.

Ben çoğunlukta temiz tutmak için ürünü kutusunda saklıyorum.

Açıldıktan sonra 12 ay kullanım ömrü var ama ben en az 5-6 sene kullanırım gibi geliyor.

Allık ile bronzer dahil her farın içeriğini ayrı ayrı yazmaları dikkatimi çeken konu oldu. Normalde firmalar bununla uğraşmayıp rastgele yazarlar. Nasıl olsa kimse bakmayacak değil mi? Onlarca içerikten benim bildiğim zararlı olanları görmediğim için sevinsem de diğerlerinin ne olduğunu bilmiyorum 😛 Bu nedenle zararlı zararsız muhabbetine girmeyeceğim.

Alt sıradaki 3. renk size tanıdık geldi mi? Tanıdık gelmediyse buraya tıklayabilirsiniz 😛

Ben daha çok ışıltılı renkleri sevdiğim için günlük makyajımda sıklıkla kullanıyorum. Onlar daha pigmentli. Mat olanların birkaç kez üzerinden geçmek gerekiyor. Siyah olanı da sık kullanıyorum.

Paletin fiyatı 60 tl ama 6 al 3 öde kampanyası ile bana 45 tl ye gelmişti. Bu tarz kullanışlı farlar için 60 tl bence iyi bir fiyat ama indirimde bulursanız çok şanslı sayılabilirsiniz. Hem çantaya atmalık hemde far, allık ve bronzer içeren kullanışlı ve kaliteli bir palet arıyorsanız bakmanızı tavsiye ederim.

Kiko Milano markasını deneme şansınız oldu mu? Ürünleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorularınızı ve yorumlarınızı beklerim.

13 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin