Bitenler – Mart 2018

573

Bitenler – Mart 2018 – Herkese güzel bir günden selamlar! Bugün oturup çöp olan evimi toplayıp size bir bitenler yazısı hazırladım 🙂 Mart ayı benim için dolu dolu geçmiş bitenlerimden anlıyorum. Nisan daha bomba gelecek gibi görünüyor. Hadi inceleyelim bakalım neler varmış..

Bitenler – Mart 2018

Bitenler - Mart 2018
Bitenler – Mart 2018

Gülşah aseton; iş yerimde eczanede bunu bulduğum için almıştım. Hiç sevmedim ama mecburen bitirdim. Kokusu çok ağır ve tırnağı çok kurutuyor. Yoklukta giden ürünlerden biri.

Benri Kulak Çubuğu; normalde kulak çubuğu olup başka amaçlar için kullandığım bir ürün. Kulak çubuğu zararlı olduğu için sadece kulak yolu dışında ve göz makyajlarımı düzeltmede kullanıyorum. Benri en sevdiğim markalardan birisi. Hem uygun fiyatlı hemde işimi görüyor.

Orkid Günlük Ped; günlük pedde en sevdiğim marka. Kotex bildiğiniz iç çamaşırına yapışıyor. Diğer markalar da alerji yapabiliyor. Orkid hem uygun fiyatlı hemde kaliteli bir ürün. Severek kullanıyorum. İndirimde alıyorum.

Timeless Truth maske; her ay 1 tane kullanıyorum. Geçen aylarda da kullanmıştım. Daha önce blogta bu maskelerle ilgili uzun uzadıya bir yazı yazmıştım. Buradan okuyabilirsiniz. En başarılı tek kullanımlık maskelerden biri.

Lr Deluxe makyaj temizleyici; geçen ay blogta yazısını yazdığım çift fazlı makyaj temizleyici. Buradan detaylı okuyabilirsiniz.

Egyptian magic krem tester; bence vazelinden farkı olmayan bir ürün. Birde pahalı mı pahalı. Asla almam. Hiç fayda görmedim ama tester olduğu için anlamamışta olabilirim. Pahalı olduğu için riske girip almaya korkuyorum.

TTO Kaş ve Kirpik mendilleri; bu mendillerden 5-6 tane kullandım. Bildiğiniz mentolümsü bir kokuya ve yakıcı bir hisse sahip olmasına rağmen göz yakmayan bir ürün. (Tabi gözüme değdirmedim) Bence hijyenik açıdan bu kadar teferruata gerek yok. Temiz bir pamuğa temiz su döküp silmek aynı etkiyi yaratır. Bu ürün medikal bir ürün olduğu için hoşuma gitti ama kaşımı kirpiğimi sileceğim diye de özel bir ürün almama gerek yok. Bir daha almam.

Procsin Black Sugar diş macunu; şekerli mentollü ürünleri hiç sevmediğim için bunun da tadını sevmedim. Sonra ürünün fiyatının indirimde 5 tl olduğunu öğrenince iyice soğudum. Bu kadar ucuz olmasını anlamlandıramadım. Ayrıca leke konusunda hiçbir etkisi olmadı. Eşim de köpürmemesini sevmedi. Tekrar almayacağım.

Bee Beauty Sıvı Saç Kremi; gramajı düşük olduğu için üzüldüğüm bir ürün. Ben 3-4 kez kullanabildim. Gerisini eşim bitirdi. Çok sevdiğini söyledi. Saçlarında gözle görülür bir yumuşama fark ettim ama şampuandan kaynaklı da olabilir. İndirimde eşim için tekrar alacağım.

Bitenler – Mart 2018

Pastel no 40 ve essence no 23; ikiside renk olarak sevdiğim ojelerden. Pasteli daha çok seviyorum. Essence gibi bir eflatun/mor daha bulamadım 🙁 Ojem çok olduğu için yeniden almayacağım. Başka renkleri alabilirim.

Rimmel London tırmak güçlendirici; Çok sevdiğim içinde mikro ışıltılar bulunan bir ürün. Koruyuculuk özelliğini sevdim ama üzerine oje sürünce ojenin kalıcılığı azalıyor. Yeniden almayı düşünüyorum.

Prozinc Saç Bakım Kremi; Geçen aylarda detaylı olarak bloğa yazmıştım. Buradan okuyabilirsiniz.

Crabtree&evelyn Duş Jeli; en sevdiğim duş jellerinden birisi. Portakal kokusuna bayılıyorum. Gratiste satılıyordu ama sanırım artık yok. Uzun süredir bu markayı görmüyorum. %70 indirimde ve 1 alana 1 bedava kampanyasıyla tanesini 5 tl ye almıştım. Elimde 2 tane daha var 🙂 Gramajı düşük olduğu için çabuk bitiyor.

Hair Mix şampuan; normal saçlar için uygun olan bu şampuan hacı şakir beyaz sabun koktuğu için yarısını duş jeli olarak kullandığım bir ürün 🙂 Etkisini sevdim ama biraz saçımı kuruttuğunu hissettim. Birde insan saçını beyaz sabunla yıkıyormuş gibi hissediyor. Vücuduma saçımdan iyi geldi 😛

Makyaj ürünü her zamanki gibi az bitirdim. Elimde çok olduğu için bitmiyor.

Golden Rose Mat Primer; en sevdiğim makyaj bazından biri. Geçen sene blogta yazmıştım. Buradan detaylı okuyabilirsiniz. Uygun fiyatlı en güzel bazlardan birisi. Işıltılı olanı da var. Şimdi ona başladım. Gelecek ay onu da bitirmiş olurum.

Riavl de loop Ruj; markanın hangi ruju olduğunu bilmiyorum ama limited edition bir seriye ait. Çok çabuk bitti. Uzun zamandır bitirdiğim tek rujum. Rengi vintage pink. Kokusunun çok kötü olması haricinde yapısını ve duruşunu çok sevmiştim. Yeniden bulsam alırım ama çok uzun zaman önce bu seri kalktı 🙁

Oriflame the One Dudak Kalemi; En sevdiğim dudak kalemlerinden birisi. Hem yumuşak hemde soft renkleri var. Ben tüm dudağıma ruj yerine yada rujumun kalıcı olması için altına sürüyorum. Bu yüzden çabuk bitti. Elimde 2 rengi daha var.

H&M concealer süngerim eridi resmen. Biraz hor kullandım sanırım. Çok yumuşak olduğu için çabuk parçalandı. Yeniden almam. Elimde çok var. Bu sünger ikili satılıyordu. Diğer 5 li satılanlar daha kaliteli.

Benim bitenlerim bu şekildeydi. Siz bu ay neler bitirdiniz? Yorumlarınızı beklerim. Sevgiler.

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin