Farmasi BB ve CC krem İncelemesi

4362

Farmasi BB ve CC Krem bugün benim blog konuğum. Farmasi markası çıktığı günden itibaren bu ürünleriyle herkesin gözdesi oldu. Bende ilk zamanlarda denemeye çekindiğim ama sonrasında aldığım için çok mutlu olduğum ürünler.

Farmasi markası helal kozmetik satan bir network marketing (doğrudan satış) markasıdır. Ürünlerini katalog ile danışmanlardan alabilir yada kendiniz danışman olarak indirimli ürün alıp satarak kazanç sağlayabilirsiniz.

Farmasi BB ve CC krem

Farmasi BB ve CC krem klasik tüp bir ambalajda 50 ml ürün bulunuyor. Ambalajı güzel değil. Ürün güzel olduğu için ambalajına fazla takılmıyorum. 50 ml bu tarz ürünler için fazla bir gramaj. Bu nedenle uzun süre kullanılabilir. Kapağı çevirilip açılıyor. Sonrasında kapağını kapatmak için biraz uğraşıyorsunuz. Bu nedenle çevirmeli kapakları sevmiyorum.

İçerisinde parfüm ve silikon var ama paraben gibi zararlı kimyasal yok.

BB krem Beauty balm olarak geçiyor ve SPF 15 güneş koruması içeriyor. CC krem ise Color control olarak geçiyor ve SPF 25 güneş koruması içeriyor. Aralarındaki fark ise güneş koruyucu haricinde fark olmaması 😛 Bence ikiside aynı. Sadece ton ve hafif yapı farkı var. CC krem daha pudramsı bb krem ise daha canlandırıcı bir etkiye sahip. Ben CC kremi BB ye göre daha çok seviyorum ama BB nin seveni daha çok.

İkisinin de kremsi ve hafif bir yapısı var. Koyu ve zamk gibi değil. Dağıtılması kolay ve maske gibi durmuyor. Yüz ile bütünleşiyor.

Ürünlerin iki rengi var. light to medium (açıktan ortaya) ve medium to dark (ortadan koyuya) Renk skalası çok düşük ama cildin rengine göre renk alması sebebiyle aşırı koyu yada aşırı beyaz değilseniz iki renkten biri cildinize uyabilir.

İki ürün de medium to dark (koyu) olmasına rağmen cc daha koyu görünüyor. Cilde göre renk aldığı için dağıtıldığında hiçbir fark olmuyor. İkiside aynı oluyor.

Ben çok sık kılları olan bir fırça ile yada sünger ile pıt pıt uyguluyorum. Altına mutlaka nemlendirici yada ışıltılı bir baz uyguluyorum ki daha sağlıklı bir görünüm elde edebileyim. Eğer silikon yapılı bir baz uygularsam ürünü cildime sabitlemekte zorlanıyorum. Mutlaka pudra ile üzerine geçmem gerekiyor.

Son zamanlarda Nascitanın Ocean Series mavi makyaj süngerini çok sevdiğim için onunla uyguluyorum. Hem kapatıcılığını tam alıyorum hemde çok soft bir görünüm elde ediyorum. Elimle de uygulayınca doğal sonuç alıyorum ama elim pisleniyor 😛

Kuru ciltler altına mutlaka yoğun bir nemlendirici sürmeli normal ve yağlı ciltler hafif nemlendirici sürebilir. Her cilt tipine uygun bu ürünleri bence normal ve karma ciltler daha çok sevecektir.

Farmasi BB ve CC krem

Fiyatı normalde 40 tl olan bu ürünler sıklıkla indirime giriyor. Ben ikisini 36 tl gibi bir fiyata almıştım. Kampanyaları takip edebilirsiniz. Eğer hem uygun fiyatlı hemde fondöten kadar ağır olmayıp, doğal duran, hafif ürün arayışı içindeyseniz bu kremlere göz atmanızı tavsiye ederim.

Buradan katalogu inceleyip ürünlere bakabilirsiniz.

Siz bu ürünleri denediniz mi? Ürünler hakkında ne düşünüyorsunuz? Sevgiler.

4 YORUMLAR

  1. Oriflameninki kullanmıştım ama etkisini beğenemedim yada bende güzel durmadı. Bu bb ve cc ikiside güzel ama bana göre bb süper gerçekten 😍💕 Denemeyenler için postunuz çok faydalı olmuş 💙💜💙

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin