Nyx Matte Finish Setting Sprey- Makyaj sabitleme spreyi

6
1112
Nyx Matte Finish Setting Sprey – Makyaj sabitleme spreyleri son dönemin popüler ürünlerinden birisi. Bunun nedeni hem pratik olmaları hemde bizi kat kat ürün sürmekten kurtarmaları.Eskiden sadece high end markalarda varken artık hemen hemen her markada ve her bütçeye uygun makyaj sabitleme spreyi bulunabiliyor.
Ben ilk başlarda bu spreylerin etkili olduğuna inanmazken Mufe spreyden sonra kaç şişe bitirdim bilmiyorum 😛
Son dönemlerde de Nyx markasına taktım. Öncesinde dewy finish versiyonunu bitirdiğim sabitleme spreyinin şimdi de mat finish olanını bitirdim.
Dewy olanın detaylı yazısını buradan okuyabilirsiniz 😉

Matte Finish Setting Sprey

Adı üzerinde matte finish yani mat etkili bir sprey. 60 ml gramajı var. Benim gibi spreyleri boca eden biriyseniz (ilk başlarda az kullanıyordum şimdi biraz abartıyorum :P) çabuk bitecektir. Ben yazın makyajsızken bile cildim parlamasın diye kullandım.

Şirin bir sprey şişesi var. Tam çantaya at ve çık. Hatta içine Golden rose markasının ürününü doldurup şişeyi kullanmaya devam ediyorum.

İçerisinde alkol olması biraz can sıkıcı ama kokusu yada hissiyatı yok. Yağlı ciltlere alkol parlama ve matlaşma açısından iyi gelebilir.

Ürünün açıldıktan sonra 6 ay kullanım ömrü var. O kadar zamanda zaten bitirirsiniz.

Ben yüzüme 20-25 cm uzaktan havaya 7-8 kez sıkıp yüzümü öne doğru götürüyorum ve damlacıkların yüzüme vurduğu anki rahatlama ve ferahlamanın tadını çıkarıyorum 😛 Ayrıca glitter, pigment uygulamak yada farlarımın pigmentasyonunu arttırmak için fırçalarımı 1 fıs ile ıslatıyorum ve gayet güzel sonuç alıyorum.

Ben açıkçası dewy olanla bunun arasında pek bir fark görmedim. Benim için ikisi de aynı gibi geldi. Yinede cildim yağlı olduğu için özellikle yaz aylarında psikolojik olarak rahat edeyim diye mat olanı tercih edeceğim 😛

Fiyatı 34 tl. Ben geçen yıl 27 tl ye almıştım. Nasıl bir zam gelmiş 🙁 Tekrar almayı düşünüyorum. High end markalara göre yinede uygun fiyatlı sayılır.

Online mağaza için buraya tıklayın.

Nyx ürünlerine nereden ulaşacağınızı öğrenmek için buraya tıklayın.

 Siz Nyx markası ve makyaj sabitleme spreyleri konusunda ne düşünüyorsunuz?
Favori markanız ve ürününüz var mı? Yorumlarınızı beklerim.

6 YORUMLAR

  1. Ben bir kaç markanın makyaj sabitleme spreyini aldım fakat hep kullanmayı unutuyorum aceleyle makyaj yapıp zor çıkıyorum sanırım son kullanma tarihleri geçmiştir ondan almayı düşünmüyorum

  2. Unutanlara bende parmak kaldrıyorum kızlar ama bu ürün gerçekten effff saaa neeee 😍💕💕 fakat dediğin gbi gramajı az bende boca edenlerdenim ❤️🙈

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin