Nivea Urban Skin Defence Gündüz Kremi ve Detox Gece Jeli

0
81

Bugünün blog konuğu uzun zamandır kullandığım Nivea Urban Skin Defence ve Detox  ürünleri. Normalde krem konusunda çok hassasım ve karma/yağlı bir cilde sahip olduğum için (roaccutane dan önce tabi) her kremi kullanamıyorum. Yağlandırmadan nemlendiren ürün bulmak maalesef çok zor. Özellikle nemsiz cilde yağlı ürünleri basınca hem sivilce yapıyor hem daha da yağlandırıp iyice nemsiz bırakıyor.

Nivea Urban Skin Defence Gündüz Kremi ve Detox Gece Jeli

Nivea Urban Skin ürünlerini her anlamda başarılı buldum. Sadece Nivea markasının genel olarak içeriğini beğenmiyorum. Cilt bakım ürünlerinde içerik önemli (ben fazla önemsemiyorum ama önemsenmeli) diye düşünüyorum. Burada olay “dediğimi yap yaptığımı yapma” durumuna düşüyor :PP Ben önemsemiyorum ama size önemsemenizi tavsiye ederim. Çünkü sonuçta makyaj ciltte belli saat kalıyor ama sonunda temizleniyor. Neyle temizleniyor? Cilt bakım ürünleriyle. Bu nedenle cilt bakım ürünleri ciltte kalıcı olduğu için içeriği önemli.

Açıkçası bu iki ürün arasında fazla fark görmediğim için karışık kullandım. Gündüz gece ayırt etmedim. Neme daha çok ihtiyacım olduğu zamanlar geceyi kullandım.

Makyaj altına baz olarak kullandım ama pek sevemedim. Fondötenimi biraz yerinden oynattı. Eğer sürdükten sonra 30 dakika tam emilmesini beklerseniz çok güzel nemlendirici makyaj bazı olabilir.

Ürünler 50 ml. Gramajı baya fazla. Çabuk bitmiyor. Çok az kullanmak yetiyor ve ciltte 30 dakikada tam emiliyor. İlk 30 dakika içinde hafif yağlı bir his bırakıyor ama sonrasında tam emilerek nemlendiriyor. Cilde ışıltı katıyor. Birkaç arkadaşım cildin çok güzel parlıyor diye sordu. Bende bunları önerdim.

Yukarıdaki fotoğrafta her iki ürünün de vaadlerini görebilirsiniz. Gündüz kremi spf 20 içerdiği için ayrıca güneşten de koruyor. Diğer vaadleri aynı. Dış etkilere karşı korur, antioksidandır, savunma sistemini güçlendirir, ışıltı verir vs…. Ben sadece ışıltı ve nem vaadini gözlemleyebildim ve başarılı buldum.

Ürünlerin içerikleri de hemen hemen aynı. Alkolün birçok çeşidi ve parfüm var. Bunlar bildiğim zararlı içerikler. Diğerlerini bilmiyorum.

Ürünlerin yapısı çok hafif ve canlandırıcı bir kokusu var. Rahatsız etmiyor. Hatta kokusu sizi mutlu ediyor 😛

Dediğim gibi aslında çok farklı bulmadım iki ürünü. Bence sadece gündüz kremini alıp gece de kullanabilirsiniz. İkisini almanıza gerek yok.

Nivea Urban Skin

Fiyatları normalde her birinin 40 tl ama indirimde 20 tl civarına düşüyor. İndirimsiz almayın. Zaten her zaman her yerde indirim oluyor. Şuan bile cosmeticatr sitesinde %40 indirim var. Bu nedenle en fazla 1 hafta beklerseniz mutlaka indirim yakalarsınız.

Eğer içerik önemli değil yeter ki cildime iyi gelsin detox yapsın ve neme doyursun diye düşünüyorsanız, hem uygun fiyatlı hemde vaadlerini karşılayan Niveanın bu ürünlerine bakmanızı tavsiye ederim.

Kullananlardan yorumlarını beklerim. Sevgiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin