Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi

1336

Bugünün blog konuğu Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi. Son dönemde bitirdiğim ürünlerden olan bu krem ve maske hakkında konuşabilirim. Daha önce Prozinc markasına ait boyalı saçlar için şampuanı bitirmiştim. Onu da aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Prozinc Boyalı saçlar için Woman Şampuan

Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi

Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi
Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi

Saç kremi normal şampuan boyutunda 300 ml gramaja sahip ve kıvamlı yapısıyla saçları söndürmeden kolaylıkla taranmasını ve yumuşacık olmasını sağlıyor. Klasik bir ambalajı var. Ürünü alması ve uygulaması kolay. Çok kıvamlı olduğundan ters çevirip biraz sallayıp öyle dökmek gerekiyor yoksa sıkarak ürünü çıkaramıyorsunuz.

İçeriğindeki phytokeratin sayesinde hava kirliliği, fön ve güneş ışınlarının kaybettirdiği elestikiyeti geri kazanmasını sağlıyor. Ayrıca saça kaybettiği canlılığı geri kazandırıyor.

Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi
Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi

Saçın üzerinde bir tabaka oluşturup saçı zararlı etmenlere karşı da korumayı vaad ediyor. Ben bu tüm vaadlerini karşıladığını düşünüyorum. Saçımı yumuşacık ve ışıl ışıl yaptı. Yalnız saçımın yağısı gereği kolay taranmasına katkı sağlamaı. Bu nedenle duştan sonra çutlaka sıvı saç kremi de kullanyıorum. Saçım kısa bile olsa mutlaka dolaşıyor 🙁

Saç bakım kremi zararlı kimyasallar içermediği daha çok için tercih edilebilir bir ürün. Şampuanı kadar çok sevmesemde memnun olarak kullandım. Fiyatı birçok yerde değişmekle birlikte 35 tl ye online sitelerde ve dermokozmetik satan eczanelerde bulabilirsiniz. İndirimde 20 tl ye kadar düşebiliyor.

Saç Bakım Maskesi

Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi
Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi

Prozinc tüm saç tipleri için saç bakım maskesi de aynı kremi gibi kıvamlı ama besleyici yönü daha fazla olan bir ürün. 150 ml gramajı var. Çok az kullanmak yetiyor olsa da ben biraz bol kullanmayı seviyorum. Bu ürün klasik krem ve maskeler gibi sadece saç uçlarına uygulanmıyor. Ayrıca saç derisine de uygulanıyor. Bu özelliğini sevdim.

Uygulamasında dikkat edilmesi gereken bir husus durulama süresinin bekletme süresinden uzun olması. Yani ne kadar bekletirseniz ondan daha uzun süre yıkamanız gerekiyor. Ben bu nedenle saçımda çok bekletmedim.

Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi
Prozinc Saç Bakım Kremi ve Saç Bakım Maskesi

Ürünün tek sevmediğim özelliği kapağını oturtmanın zor olması. Duşta ürünü açtım elimle avuçladım, eee sonra? Kapağı kim kapatacak? Ürün elimde kaldı. Saçıma sürsem bi dert sürmesem bi dert. E bi taraftan elimde kapağı açık ürün var. Bıraksam su girecek içine. Bu nedenle çok zorlandım. Hatta birkaç kez kapağı tam kapanmadığı için şeffaf kısmıyla ürünün iç kısmı arasına su doldu. (önemsiz bir durum ama görünüş itibari ile sinir oldum) Neyse çok sorun olmadı ama bir dahaki sefere duşun dışında bırakacağım ürünü 😛

Bu bakım maskesi içeriğindeki bitkisel kompleksler ile kepeğin önlenmesine, sebum kontrolüne, kaşıntı gibi hassasiyetlerin giderilmesine yardımcı oluyor. Ayrıca saç derisinin nemlendirilmesine ve arındırılmasına katkıda bulunuyor. Saçın parlamasını ve kolay şekil almasını sağlıyor.

Ben tüm bu vaadlerini saçımda hissettim. Bu ürünü kullandıktan sonra saçım daha canlı parlak ve yumuşak oldu. Bu nedenle bu ürünü çok sevdim.

Saç bakım maskesinde de kremi gibi paraben vs. zararlı kimyasal yok. Fiyatı 45 tl ama indirimde 30 tl ye bulmak mümkün. Eğer saçınız yumuşasın, parlasın ve aynı zamanda saç derisine bakım yapsın istiyorsanız bakmanızı öneririm. Dermokozmetik satan eczanelerde ve online sitelerde bulabilirsiniz.

Hepinizi öpüyorum. Sevgiler

5 YORUMLAR

  1. Merhabalar hangi saç kremi kullandım ise yağlanma oldu iyi durulama olmadığından düşünüyorum saçım çok gür ve uzun
    Saçım da ağırlık hissi cabası bu ürünün etkisi dikkatimi çekti klasik görünümlü ama işe yarar gibi adeta:)

    • Saç bakım ürünleri de cilt bakım ürünleri gibi birine iyi gelen ürün diğerine iyi gelmeyebilir. Bu ürün ağırlık yapmıyor. Yorumlara baktığımda seveni çok. Bence memnun kalırsınız. Denemekte fayda var.

    • Evet kapatması zor. Bende birkaç kez neredeyse su kaçırıyordum. Duşun dışına koydum alıp sonra kapatmadan yine dışına koydum. Çıkınca kapattım kapağını. Son çözüm bu oldu 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin