Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz

75799
Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz
Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz

Bugün sizlere Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz hakkında bilgiler vereceğim. Ben Farmasi markasına ne kadar önyargılıysam beni o kadar şaşırtıyor. Daha önce birçok ürünün de olduğu gibi bu ürününde de harikalar yaratmış.

Farmasi markası bildiğiniz gibi bir network marketing markası. Made in turkey olması ve cruelty free (hayvan deneyi) yapmaması sebebiyle denemek istemiştim ve denediğim günden beri ürünlerinin çoğunu keyifle kullanıyorum. Bu VFX serisi de ağustos kataloğunda çıkan yeni ürünlerden.

Farmasi markasına ait yazdığım diğer ürün yazılarını okumak için tıktık:

Farmasi VFX Pro Camera Ready Fondöten

Öncelikle fondü ile başlayalım. Bu fondöten Hd özelliğine sahip. Yani diğer markalarda bildiğiniz hd ile aynı özellikleri vaad ediyor. Sadece biraz daha yoğun kapatıcı etkisi var. Cam şişede ve pompalı kapağı var. Pompalı olması aşırı güzel çünkü ürün kaybı sıfır oluyor ve daha hijyenik. 30 ml gramajı ve 12 ay kullanım ömrü var. Uzun zamandır elimden düşmeyen ve kesinlikle bitireceğim an yenisini alacağım bir ürün. Minik şişesiyle de aşırı şirin görünüyor 🙂 Toplam 5 rengi var. Bendeki 02 numaralı natural beige olan. Yüzüme tam oturduğu için rengine bayıldım. Diğer renklerine buradan bakabilirsiniz.

Farmasi VFX Pro fondöten içeriği
Farmasi VFX Pro fondöten içeriği

Vfx Pro Camera ready fondöten yaşlanma karşıtı etkili, kırışıklık görünümünü düzenleyip, yeni yaşlanma izlerinin oluşumunu engellemeyi vaad ediyor. Üzerinde yazmasa da SPF 15 olması (sitede yazıyor) en güzel özelliği. Cilde sağlıklı görünüm veriyor, yüze vuran ışığı yansıttığı için cilt aydınlık ve parlak görünüyor. Ağırlık yapmıyor. Orta ve yüksek kapatıcılığa sahip. Kalıcılığı 8 saat denilebilir. Ben 8 saat sonunda artık yüzümden akıyormuş gibi hissettiğim için 8 saat dedim. Yoksa daha da uzun kalıyordur eminim. En iyi uygulama yöntemi fırça ile dağıtıp sünger ile yedirmek. Tamamen sünger kullanılırsa çok ürün kaybı oluyor. Tamamen fırça kullanılırsa aşırı iz yapıyor.

Ben bu ürünü aşırı sevdim ama indirimsiz 85 fiyatı bana çok geldi. Şuan indirimde 42,5 tl. İndirim zamanını bekleyip almak gerekiyor.

Farmasi VFX Pro Camera Ready Makyaj Bazı

Vfx Pro Primer içeriği
Vfx Pro Primer içeriği

Gelelim VFX Pro baz ürününe. Bu ürünü fondöten kadar sevdiğimi söyleyemem çünkü silikon yapılı, gözenek küçültücü, blur etkili bazları genel olarak sevemiyorum. (o kaygan yapısı hoşuma gitmiyor, benim pimpirikliğimden kaynaklı) Bu da aynen o yapıda bir baz. Sürdükten sonra cildinizde kaygan bir blur etkisi oluyor ve pürüzsüzleşiyor. Sürdükten sonra 1 dakika beklenmesi gerekiyor yüze oturması için. İlk başta sanki fondöten cilde iyi yedirilemiyormuş gibi geliyor ama biraz bekledikten sonra bazla fondöten bütünleşiyor.

Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz
Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz

Şeffaf yapıda. 25 ml gramajı bulunuyor. Plastik tüp şekilnde bir ambalajı var. Yağsız yapısıyla tüm cilt tiplerine uyumlu bir ürün. Gözenekleri gizleyerek ince çizgilerin görünümünü azaltıyor, fondötenin kalıcılığını arttırıyor. Bu vaadlerinde çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.

Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz- swatch
Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz- swatch

Fiyatı 45 tl. İndirimde şuan 20 tl. İndrimsiz de çok fazla bir fiyatı yok bence. Piyasadaki aynı etkili bazlar da aşağı yukarı aynı fiyat. İndirimli hali de çok çok uyguna geliyor. Bu fiyata denemenizi tavsiye ederim.

Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz- uygulanmış hali
Farmasi VFX Pro Fondöten ve Baz- uygulanmış hali

Bu ürünler #makyajkitabimlabulusma etkinliğinde Farmasiofficial tarafından gönderildi. Çok teşekkür ederim bu güzel ürünlerle tanışmak beni çok mutlu etti.

Siz Farmasi ürünleri ve bu VFX serisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

20 YORUMLAR

 1. bazın vaatlerini sevdim ama hem fondöten hem de baz inanılmaz pahalıymış farmasi için markayı seviyorum bir çok ürün de kullandım ama fiyat politikası çoğu yerli firmada olduğu gibi biraz kendini aşmış artık.. o nedenle pek bakmıyorum .. güle güle kullan .-))

  • 5 rengi olması kötü. Normalde 10 dan fazla olması lazım uygun rengi bulabilmek için.
   Google dan swatchlarına bakabilirsiniz. En azından karar verebilmenize yardımcı olur.

 2. Ürün İçeriklerini kendi sitelerinden bile bulmak mümkün değildi. Paylaştığınız için teşekkürler.
  Fondöteni göz cevrenizde de kullaniyor musunuz? Kullanmakta bir sakınca var mı?

  • Ben hiçbir fondöteni göz çevremde kullanmıyorum çünkü fondötenlerin yapısı göz çevresi için uygun değil. Göz çevresi hassas olduğu için uygun ürünler kullanmayı tercih ediyorum. Ayrıca göz çevresine mutlaka 1 ton açık renk ürün kullanmak gerekiyor yoksa cildin her yeri aynı renk olursa maske gibi bir görünüm oluyor. Cakey diyoruz biz o görünüme. Göz altlarım için yoğun kapatıcı bir concealer (kapatıcı) uygulayıp üzerine transparan pudra geçerek sabitliyorum. Yoksa göz altı çizgilerime doluyor ürünler 🙁 Malum yaşlandım 😛

 3. Farmasi ürünlerinin bir çoğunu sevdim ama bu primeri ile barışamadım, farklı türde fondotenlerle kullansam da bir süre sonra yüzümde hep yapaylık hissi uyandırdı. Belki de kış ayına saklamam lazım

 4. Fondateni hiç kullanmadım fakat baz benim cildimde sivilce yaptı normalde hiç sivilce bulunmayan bir cildim var başta konduramadım çok iyi yorumlar vardı ama sivilcelerden kurtulduktan sonra tekrar sürdüm denemek için sonuç aynı yanağımda kocaman bir sivilce diğer yerlerde de minik minik 😥😥

 5. bende fondetenin 01 numarası var ten rengim çok açık diye en açık rengi aldım ama hiç memnun değilim cildimde bi problem olmamasına rağmen sadece renk eşitsizliklerini bile kapatmadıpütür pütür bi duruşu var bi çok çözüm denedim ama başarız oldu daha arkadaşım yanlış hatırlamıyosam 03 numaralısını almıştı ve o çok memnun yapısı mat değil tabiri caizse daha yağlı ve sorunlu bi cildi olmasına rağmen kapatıcılığından memnun renkler arasında yapı değişikliği olabilirmi acaba

  • Renkler arasında sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Sizin cilt yapınızdan kaynaklı olabilir. Yinede arkadaşınızın ürününü birde kendi cildinize deneyin derim. O zaman farklı anlarsınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin