Miniso soyulabilir oje

3536

Bugün size meşhur Miniso soyulabilir oje lerden bahsedeceğim. Miniso markasını instagramda bloggerları takip eden herkes duymuştur. Eğer duymadıysanız sosyal medyada fazla aktif değilsiniz demektir 😛

Miniso bir japon ürünleri satan mağaza. Yani japon mağazası. Ürünlerin hepsi japonyadan ithal. Bu nedenle fiyatları baya uygun. Ben en çok tonik, nemlendirici sprey, eyeliner, pamuk, takma kirpik ve ojelerini mıncıklamak için gidiyorum. Kırtasiye ve çeşitli ıvır zıvır eşyaları da çok bakılası ürünler. Tchibo mağazası gibi düşünebilirsiniz. Ne ararsanız var. Mutlaka birşey almadan çıkmıyorsunuz. Bazı ürünlerin fiyatları piyasa fiyatının çok çok altında olduğu için mağaza genelde çok kalabalık oluyor. Hafta sonu gitmemek lazım. İstanbulda Akasya avm, Watergarden ve Kanyonda olduğunu biliyorum. Başka nerede var açıkçası bilmiyorum. Yakın zamanda birçok yerde görebiliriz. Hızla büyüyen marka zincirinden biri.

Miniso soyulabilir oje

Genelim bu peel off (soyulabilir) ojesine. Ben 2 rengini aldım. Birisi pembe simli non toxic ama daha hiç sürmedim. Bu jewelry blue rengini ise 2. kullanışım. Öncelikle water based (su bazlı) olduğu için diğer ojelere göre daha çabuk çıkıyor ve non toxic yazmasa da bu soyulabilir ojelerin çoğu non toxic oluyor.

Ben bu ojeyi 2 sebepten dolayı hiç beğenemedim. birincisi 2 kez elinizi yıkadığınızda uçlarından çıkması. İkincisi soyulabilir olduğu halde çok zor soyulup diplerinin mavi kalması. Yani kısacası elimden çok zor çıktı. Bir daha sürersem akşama çıkartacağımı bilerek sürerim. Öyle havuz deniz için falan uygun değil 🙁

Miniso soyulabilir oje
Miniso soyulabilir oje

12 ml gramajı var ve fırçası ne kalın ne ince. Orta boy fırçasının ucu daha oval olsa daha kolay sürülebilirmiş ama sürerken beni hiç üzmedi. Dalga dalga olmadı ve 2 katta rengi tam olarak kapandı. Kuruması ise ilginç. 12-13 dk sanki yeni sürülmüş gibi rüzgardan bile etkileniyor ama 14-15. dk sanki 2 saat önce sürmüşsünüz gibi anında kuruyor. Önemli olan o dakikaya kadar koruyabilmek 😛 Ayrıca kokusu da müthiş. Parfüm gibi kokuyor. Sürdükten sonra bile o parfüm kokusu gitmiyor. O yoğun oje kokusunu almıyorsunuz. Buradan da non toxic olduğunu anlayabilirsiniz.

Miniso soyulabilir oje
Miniso soyulabilir oje

Fiyatı 7 tl. Aslında normal bir ojeye göre pahalı ama water based ve non toxic olduğu düşünülünce o kadar fazla sayılmaz. Ben bu ojelere birkaç defa daha şans vereceğim. Çünkü renklerini çok sevdim.

Siz bu ojeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin