Akneli Ciltler için BB krem

10
16979

  Bugün yağlı, karma ve Akneli Ciltler için BB krem olan Farmasi markasına ait Dr C Tuna tea tree BB kremden bahsedeceğim. Bu ürünü bana instagram satıcısı olan sevgili @farmasi.turkiye.basak hesabı gönderdi. Eğer ürünü göndermemiş olsaydı böyle bir üründen hiç haberim olmayacaktı.

BB kremler yazın fondötenden daha çok tercih ediliyor. Fondötenin ağırlığını hissettirmiyorlar. Akneli ciltlere uygun bir bb krem ben ilk defa kullandım. Cildim akneli olmasa da içeriğindeki çay ağacı yağı sebebiyle kokusunu ve verdiği mentolümsü hissi çok sevdim.

Farmasi bir network marketing markası (katalog ile sipariş) ve tamamen helal kozmetik olarak geçiyor. Türk malı bir firma ve son zamanlarda ürünleri blogger lar arasında beğenilen ürünler olarak kabul ediliyor. Bende birçok ürününü kullanıyorum ve sevdiğim markalardan.

Akneli Ciltler için BB krem
Akneli Ciltler için BB krem

Yağlı karma ve Akneli Ciltler için BB krem

Ürünün ambalajı klasik plastik bir tüp. Farmasi klasik BB ve CC kremleri gibi. Ucunun küçük olması ürünü kontrollü almaya olanak sağlıyor. 50 ml gramajı var. Açıldıktan sonra 1 yıl kullanım ömrü var. Ürünün kapatıcılığı düşük orta düzeyde. Aşırı kapatıcı değil. İçeriğindeki çay ağacı yağı ile parlamayı önlemeyi vaad ediyor. Ben kokusunu çok sevdim keskin bir çay ağacı kokusu var. Sürdükten yaklaşık 15 dk sonra koku yok oluyor yada siz alışıyorsunuz ve duymuyorsunuz:P Parlamayı önlemedi ama yağlı cildimi gayet sağlıklı ve ışıltılı göstermede çok başarılı buldum. Mat etkisini de görmedim.

Dr Cevdet Tuna Çay ağacı BB krem

Kapatıcılığı sebebiyle aşırı sorunlu ciltler için uygun bir ürün olmasa da hafif sorunlu ciltler rahatlıkla kullanabilir. En büyük dezavantajı genel olarak BB kremlerin renk skalasının az olması. Bu ürünün de açıktan ortaya ve ortadan koyuya olmak üzere 2 rengi var. Eğer pembe alttonluysanız bb krem konusunda sanşsız olabilirsiniz çünkü genel olarak bb kremler sarı ve nötr altonlu kişilere daha uygun.

Fiyatı normalde 60 tl ama indirimde sıklıkla 30 tl ye alabilirsiniz. Eğer elinizde farmasi kataloğu yoksa internette birsürü sitede bulmanız mümkün.

Siz genel olarak Farmasi ürünleri ve bu bb krem hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorularınız varsa yorum olarak bırakabilirsiniz.

 

10 YORUMLAR

  1. Farmasi’nin bütün bb ve cc kremlerini denedim. Hepsinden de memnun kaldım. Çoğu bb ve kreme göre daha iyi kapatıcılık sağlıyorkar. Bu ürün de gayet güzel bence. Bu arada instagramdan geldim. Kullanıcı adım: cesursibel

  2. Bu ürünü çok merak ediyorum en kısa zamanda demek istiyorum hemen hemen herkes memnun şimdilik en favori bb kremim pure beauty 🙂 instagram da esoz123 olarak takipteyim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin