Liymphest Kliniği- Dr Onur Çukurluoğlu ile zamana meydan okuma etkinliği :)

168
Herkese selamlar. Geçtiğimiz hafta çok güzel bir etkinliğe katıldım.
Tamda 30 yaşında olduğum bu yıl (siz bunu duymadınız tabi :P) botox vs araştırmaları yaparken böyle bir etkinliğe gitmek benim için bonus oldu.
Bende bir sağlık çalışanı olarak erken teşhis hayat kurtarır felsefesinden yola çıkarak bir sorunu ne kadar erken ele alırsak o kadar iyi bir çözüm elde ederiz sonucunu savunuyorum. Bu nedenle de kırışıklık ve sarkma gibi sorunlar oluşmadan bunu engellemeli ve önlemini almalıyız. Ama bu demek değilki 10 yaşında da yaptıralım 🙁 Zaten bedeniniz ve cildiniz bunun ihtiyacını size söylüyor ve Dr da ihtiyacın olanı karşılıyor. Ne eksik ne fazla.

Dr Onur bey çok kibar ve bilgili birisi.

Kliniğinde ameliyat hariç lokal anestezi altında yapılabilecek tüm uygulamaları yapıyor.

Etkinlikte önce doktor beyle tanıştık. Sonra bahçede biraz sohbet edip içeri geçtik ve atıştırmalıklardan yedik içtik. Dr bey bize Skinceuticals ürünü hakkında bilgi verdi. Bu ürün hyaluronic asit deposu gibi birşey. Yani cildin nem ihtiyacını karşılarken cilde gerekli olan maddeleri (hyaluronic asit ) vererek cildin daha canlı, berrak ve dolgun görünmesine yardım ediyor. Özellikle mezoterapi, dolgu ve botox gibi cilt altına işlem yapılan uygulamalardan sonra kullanılması çok önemli. Bu üründen bize de tester verdi. Daha kullanamadım ama çok merak ediyorum 🙂

Cildi korumak için yapılması gerekenlerden de bahsetti Dr Onur bey. Örneğin güneşten uzak durmak. Benim hiç beceremediğim birşey. İliklerime kadar cayır cayır yanmayı ve zenciler gibi kararmayı seviyorum. Tabi 10 yıl sonra artık cildim ne halde olur bilmem. Zararlı etkilerini 30 yaşımda görmeye başladım bile.
İkincisi su içmek. Bol su cildi koruyup toksinlerin atılmasını sağlar ve cildin nem dengesini düzenler. Bu kurala da uymuyorum tabiki 😛
Üçüncüsü ise cilde uygun ürünler kullanmak. Cilt tipine uygun ürünler kullanmazsanız cildin Ph dengesi bozulur ve bu beraberinde bir sürü cilt problemlerine sebep olabilir.
Etkinlikte son olarak işlemler yapıldı. Bir arkadaşımıza mezoterapi uygulandı. Bir arkadaşımıza ise dudak dolgusu. Dudak dolgusu yapılan sevgili Gülnurun fotoğraflarını çekmeyi unuttum 🙁
Bir daha gördüğümde çekerim.
Ben ne mi yaptırmayı düşünüyorum? Tabiki botox. Göz altı ışık dolgusu düşünmüştüm ama dr bey uygun olmadığını söyledi. Kılcal damarlar göründüğü için önce lazer yapılması gerektiğini iletti. Yazdan sonra da onu yaptırmayı düşünüyorum.

Biz o gün eğlenip bilgilendik. Mezoterapi yapılan bayan arkadaşımızın birkaç gün sonraki halini merak ediyorum açıkçası 🙂 Gördüğümde buraya yazarım 🙂 İşlem hakkında detaylı bilgiyi Dr Onur Çukurluoğlundan alırsanız daha sağlıklı olur.

Bilgi almak için Dr Onur Çukurluoğlu sayfasını ziyaret edebilir ve kliniğe telefon açabilirsiniz.

Sevgiler. Mutlu ve sağlıklı ciltli günler 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin