~~Afrika Örgülerimi Nasıl Çıkardım? Sonuçları Nasıl Oldu?

890
Herkese yeniden selamlar.
Artık duymayan kalmamıştır benim meşhur afrika örgülerimi 😛
Eğer duymayan kaldıysa buradan duyup görüp inceleyebilirler. Duymuş olanlarla kaldığımız yerden devam edelim.
Afrika örgülerimin normalde 3 aylık ömürleri varken ben kaşıntı, kepek, yağlanma ve yara olması sebebiyle 1 ay 7 gün sonra çıkarttım.
Çıkartırken neler yaşadığımı görmek için okumaya devam et 🙂


Bir gün gece nöbette canıma tak etti ve biraz araştırma sonucu belki dermatit (deri enfeksiyonu) olabileceğini düşünerek arkadaşlarımdan hep birlikte sökmelerini rica ettim. 

Saat gece 2:45 te başladık örgüleri açmaya ve tam 5:45 te bitti. 5 kişi tam 3 saatte açtık.
Ben göremediğim için hep yarım yarım açıp arkadaşlarıma verdim onlarda dibine kadar söküp çıkardılar. Saçımın hiçbir yerini kesmedik. 
Ek saçlar tekrar kullanılabilir mi sorusunu şiddetle kınıyorum çünkü o ek saçlardan süpürge bile olmazdı 😛 Keçe gibi ve çok sert kılları var ve sökerken düğüm düğüm oldular. Kafamdan 20 kişilik saç çıktı hiç abartmıyorum. Çöp poşetine koyup omzuma atıp çöpe götürdüm öyle diyeyim. O kadar çok saç vardı ki kendim bile hayret ettim.

Kendi saçlarım (1 aylık dökülmemiş haliyle) aynen yerinde duruyordu. Dökülmemiş saçlarım örgüleri söker sökmez düşmedi tabiki. Eve gidip banyo yaptığımda hepsi bir anda düştü 🙁

Neyseki ne kadar çok döküleceğini tahmin ettiğim için hazırlıklıydım. Önce bolca kremledim saçımı ve başladım taramaya. Taradıkça oluk oluk saç döküldü. Her fırçada tarak silme saç doldu ve en sonunda saçım eski haline döndü. Kuş kadar kaldı. (zaten hep o kadar az saçım olduğu için hiç üzülmedim)

örgüler açıldıktan hemen sonra (1 aylık dökülmemiş saçlar hala kafamda)
Yanlış inanışlardan biri de bu. Saçınızı kazıtmanız gerekiyor. Öyle birşey yok. 
Saçınız olduğundan daha çok dökülüyor. Bu da yanlış. Normalde döküldüğü kadar dökülüyor.
Saçlarınız işlem yapılmadığı için daha sağlıklı oluyor. İşte bu doğru. Saçım hayatımda ellediğim en yumuşak saçtı. Kendi saçıma aşık oldum 🙂
banyo sonrası dökülen 1 aylık saçım

Ablam benimle aynı gün yaptırmıştı. Onun hala duruyor 2 ay oldu bugün. Hatta açtıktan 15 gün sonra yeniden yaptıracağını söylüyor. Çok sevdi o saçları. 

Bende tekrar yaptırmayı düşünüyorum ama bu sefer o kadar çok saç eklettirmeyeceğim. Daha az olacak. Yaklaşık 200 tane örgü vardı kafamda. En fazla 100 tane olmasını istiyorum, birde standart örgü yaptıracağım.. Benimki ince örgüydü.

Örgüler açıldıktan 1 gün sonra

örgüler açıldıktan 1 hafta sonra

Benim afrika örgü maceram böyle.

Yaptırdığım yer Ersin köse. Buradan yada instagramda @ersinkosee hesabından iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Beni takip et!

İnstagram: @makyajdeneyimleri
Youtube: Ayşegül’ün makyaj deneyimleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin