Farmasi Matte Liquid Lipstick

1
6562
Farmasi ürünlerini, temsilcilerin beni üye yapmak isteyerek bezdirmesinden beri kullanmamaya ve denememeye yemin etmiştim. En sonunda bir temsilci beni hiç bezdirmeden sadece ürün göndermek istediğini söyleyince o şekilde tanıştım ürünleriyle. Daha sonra birçok Farmasi temsilcisiyle çalıştım ve çalışıyorum. 
Çalıştığım temsilcileri görmek için instagram profilimi ziyaret edebilirsiniz.
Bugünün asıl konusu ise meşhur Farmasi likit mat ruj.


Farmasi markasından kısaca bahsetmek gerekirse bir network marketing firması. Yani bildiğiniz avon-oriflame gibi katalogla sipariş verip satın alabiliyor yada temsilci olup para kazanabiliyorsunuz.

Türk markası olması ve helal ürün diye geçmesi sebebiyle birçok kişi için tercih edilebilir bir marka. Ben pek önemsemiyorum tabi 🙂 Benim için en önemli şey ürünün kendisi.

Bu ürün klasik yuvarlak likit mat ruj ambalajında ve 4 ml (birçok ürüne göre gramajı düşük) Ne kadar az da olsa bu rujlar çok uzun ömürlü oluyor. 12 ay kullanım ömrü var. Muhtemelen 12 ayda asla bitiremem.

Farmasi Matte Liquid Lipstick nude tonlardan koyu renklere 6 renk çeşidi var. Bendeki rengi 03 nude essence. Sürüldükten kısa bir süre sabitlendiği ve matlaştığı için ve içindeki zencefil özüyle dudaklara dolgunluk verdiği belirtiliyor ama ben çok dolgunluk etkisini görmedim.

Rujun aplikatörü sünger uçlu ve ürünü dudağa kolay uygulanmasını sağlıyor. Tek seferde tam opak bir şekilde sürülebiliyor. Dudakları birbirine değdirmeden bir kaç saniye beklemek gerekiyor sonra ruj dudağa yerleşmiş ve matlaşmış oluyor. Ağrılık yapmıyor, yapışkan his vermiyor, Kalıcılığı çok iyi. Yemek yerken bile olsa kalıcılık açısından performansı gayet başarılı.

Tek dezavantajı sürekli gülerseniz yada yağlı bir şeyler yerseniz dudak sürekli esneyip kendi haline geri döndüğü için rujda dökülmeler ve parçalanmalar yaşanıyor. Bu durumda ruju silip yeniden uygulamak en iyisi. Ruj üst üste uygulama yapmaya çok müsait değil. Ayrıca 2 saat sonra da dudaklarda kuruma yapabiliyor ve dudaklar çatlak çatlak bir gösteriyor. Ayrıca katalogta göründüğü gibi olmayabiliyor renkleri. Ben daha koyu sanmıştım mesela.
 Ben açıkçası piyasadaki mat rujlara göre çok beğenmedim diyebilirim.

Fiyatı katalogta 40 tl ama sık sık indirime giriyor yada kampanya oluyor..

Almak isterseniz instagramda çok ama çok fazla temsilci var. Onlarla iletişime geçebilirsiniz. Yada üye olup kendiniz de indirimli alabilirsiniz.

Beni sosyal medyadan takip edin!

İnstagram: @makyajdeneyimleri
Youtube: Ayşegül’ün makyaj deneyimleri
Snapchat: mkyjdeneyimleri

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin