Zigavus Rosemary (biberiye ve kekik) Ekstratlı Şampuan

474
Herkese selamlar!
Bu gecemin konuğu Zigavus markasına ait bir şampuan. Rosemary (biberiye ve kekik) Ekstraktlı şampuanı bloglarda görüp kullanmaya karar verdim. Bu aralar çok sık şampuan değiştiriyorum bu nedenle saçlarım dönem dönem sıkıntıya giriyor. İşte bu sıkıntılı dönemlerden birinde Zigavus kullanmaya karar verdim. Yorumlarıma gelecek olursak..
 
http://www.makyajdeneyimleri.com/2016/10/zigavus-rosemary-biberiye-ve-kekik.html


Zigavus Pharma, sektöre 2007 yılında saç dökülmesine karșı kokusuz sarımsaklı șampuanı eczanelere sunarak giriș yapan bir firma. Saç dökülmesine karșı bitkisel çözüm olarak sunulan sarımsaklı șampuanı ile pazar payını kısa sürede büyütmüș ve yurt dışına açılmış. Şu anda da dermokozmetik ürün satan eczanelerde önemli bir yere sahip.
 

 

Bu şampuanı 450 ml boyutunda ve kullanım ömrü baya uzun. Ben 2 aydır kullanıyorum daha 3/4 ü bitti. 1 ay daha rahat kullanırım.

Ambalajı klasik plastik bir ürün. Kapağı on numara. Açılır kapanır klasik kapaklardan değil. İçe girmeli kapaklardan. Böylece kapağın sağına soluna su kaçmıyor. Işık görmeyen ambalaj olması eminim bitkisel olması açısından iyidir ama ürünün ne kadar kaldığını görmek açısından kötü.
Ürün kokusuz denilebilir (rahatsız etmiyor) ve hafif bulanık renkte. Yapısı akışkan ve güzel köpürüyor. Ben biraz fazlaca kullanıyorum çünkü temiz olmuyormuş gibi hissediyorum. Huyluyum biraz 😛

Etkileri: (siteden alıntı)

* Besleyici özelliği ile saç gövdesini güçlendirerek, ince telli saçların daha dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.
* İçeriğindeki kekik ekstraktı (wild thyme), saç köklerini güçlendirir.
* Bitki özlü formülü sayesinde saçlardaki yağlanmanın azalmasına yardımcı olur.
* Düzenli ve sürekli kullanıldığında kepek sorununun önlenmesine yardımcı olur.
* Sağlıklı saç gelişimi için uygun ortamı hazırlayarak, saçların temizliğini ve bakımını sağlar.
* Tüm saç tiplerine uygulanabilir, özellikle ince telli ve zayıf saçlar için uygundur.
* pH değeri, saç derisi ve cilde uygun olup irritasyona neden olmaz.
 
 

Ben saçımdaki yağlanmayı azaltsın ve dolgunlaştırsın diye kullandım. Vaadlerini yerine getiriyor ama saçımın uçlarını biraz kuruttu diyebilirim. Ürün tek başına yeterli gelmedi. Mutlaka saç kremi ve sonrasında saç yağı kullanma ihtiyacı hissettim. Saç dökülmeme de hiç etkisi olmadı. Hala aynı dökülüyor.
 

 

Ürünün bitkisel içerikli olması tercih sebebim denilebilir. Herkese de tavsiyem market şampuanı kullanmamasından yana. Evet bazı şampuanlar saça çok iyi geliyor ama bazı araştırmalara göre içerisindeki maddeler saç derisinden emilip kana karışıyor ve vücuda zarar veriyor. Bu nedenle organik ürünler tercih edilmeli şampuan konusunda. (Gerçi ben blogger olduğumdan her ürünü kullanıyorum orası ayrı :P)
 

Ürünün fiyatı 150 ml 20 tl, 450 ml 40 tl. Fiyat, performans ve uzun ömürlü kullanım açısından fiyatı uygun denilebilir. Kampanya da oluyor dönem dönem. 3 al 2 öde gibi. Ürüne buradan ulaşıp inceleyip satın alabilirsiniz.
Umarım saçınıza iyi gelir ve seversiniz.
Sevgiler.
 

Beni sosyal medyadan takip edin!

İnstagram: @makyajdeneyimleri
Youtube: Ayşegül’ün makyaj deneyimleri
Snapchat: mkyjdeneyimleri
 

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin