3D İpek Kirpik Deneyimim

2879
3D İpek Kirpik
Kendi kirpiklerimden çok rahatsız olduğumu anlayınca (hatta kaşlarımdan daha çok :P) ipek kirpik araştırmasına girdim. Bu gecemin 2. yazısı da araştırmalarım sonucunda yaptırdığım ipek kirpik deneyimim üzerine olacak.
Ben ipek kirpiklerimi BG Wellness ataşehirde yaptırdım. İnstagram adresi @bgwellnesscenter
 On numara temiz ve kaliteli malzeme kullanıyorlar.

3D İpek Kirpik

 İpek kirpik nedir önce onunla başlayayım. İpek kirpik uygulaması özel ipek kirpiklerin özel bir yapıştırıcıyla göze takılması. İşlemde özel ipek kirpikler kullanılıyor. Tabiki her yapılan yerde farklı kalitede kirpikler olabilir. Önerim ucuz bir yere gitmek yerine mutlaka güvenilir bir yere gitmenizden yana. Çünkü göze işlem yaptırmak biraz hassas bir konu. Araştırırken enfeksiyon kapanlara rastladım ve çok üzüldüm 🙁
3D İpek Kirpik
3D İpek Kirpik

Gittiğiniz yerde işin uzmanı size pek kirpikle ilgili bilinmesi gereken tüm detayları anlatıyor ve ardından işleme başlıyorsunuz. Bilinmesi gereken en önemli şeylerden birisi uygulanacak kirpiğin markası. Sentetik ürünler kullanılan yerler sıkıntı yaşamanıza neden olabilir. İpek kirpik ve yapıştırıcısının mutlaka zararlı kimyasallardan uzak olması gerekiyor.

3D İpek Kirpik
3D İpek Kirpik

Kirpiklerinizin yapısına göre belirlenen belirli uzunlukta (siz karar veriyorsunuz) belirli adet kirpiği (kişiye göre karar veriliyor) yerleştirmek için hazırlanıyoruz. Gözünüzde makyaj ve lens olmaması önemli ki eğer varsa da temizliyorlar yada çıkarıyorlar ve bu şekilde işleme başlanıyor. Tek gözün ipek kirpik uygulama süresi aşağı yukarı 1 saat sürüyor. İşlem sonunda şoka uğruyorsunuz 🙂 İnanılmaz güzel kirpiklere kavuşmuş olup 5 dakika aynada kirpiklerinize bakıyorsunuz 🙂

 İpek kirpikle ilgili sık sorulan sorular:

İpek kirpik işlem sırasında acıtıyor mu?

Hayır.

İpek kirpikler kendi kirpiklerinizi döküyor mu?

Kendi kirpiklerinizle uygulanan kirpik arasında 1-2 milim oluyor. Yani kirpik dipleriyle alakasız bir yere yerleştiriliyor. Net bilgim olmamakla birlikte 1 yıl ipek kirpik sürekli yaptıran 2 arkadaşım da kendi kirpiklerinin azaldığını söyledi. Ben daha yeni taktırdığımdan deneyimleyemedim.

İpek kirpik ne kadar süre kullanılabilir?

3 haftada bir bakımı yapıldığı taktirde 3-6 ay arasında (kişinin kullanımına bağlı) kullanabiliyorsunuz.

İpek kirpiğin kullanımı rahat mı?

Hiç makyaj yapmadan dışarı çıkabiliyorsunuz. Ruj ya da göz altı kapatıcısıyla günlük makyajınızı tamamlamış oluyorsunuz. Bu açıdan müthiş bir şey. Fakat eyeliner ya da göz kalemi, far kullanacaksanız sonrasını düşünmeniz gerekiyor. Çünkü yağ bazlı hiçbir temizleyici kullanmamanız gerekli. Benzeri malzemeler ipek kirpiklere zarar veriyor ve yapıştırıcının etkisini azaltıyor. Kolay dökülmesine sebep oluyor.

İpek kirpiğiniz varken yüzünüzü nasıl yıkayacaksınız?

2 gün göze su değmemesi gerekiyor. Ben zorlanmadım ama sürekli elini gözüne götüren birinin kirpiklerinin uzun süre dayanmayacağına eminim. Benim zorlandığım nokta kurulama noktası oldu 😛 Kurularken batma ve çıkacakmış hissi rahatsız ediyor.

İpek kirpikle uykuda sorun oluyor mu?

Yüz üstü yatamıyorsunuz, yan yatarken yastığın kirpiklere değmesini engellemelisiniz. Ben deli yatıyorum ve hiç sorun yaşamadım. 🙂

İpek kirpik yapıldıktan sonra herhangi bir acı hissi var mı?

İlk gün bu acıyı hissetmesem de gün itibariyle kirpiklere dokunduğumda kirpik diplerimde hafif bir batma hissediyorum.

 İpek kirpikle ilgili sık sorulan sorular:

İpek kirpik doğal duruyor mu?

Kesinlikle hayır. Benim yaptırdığım yerle alakalı bir durum sanırım. Arkadaşlarım hep doğal durduğunu söylüyor ama bende hiç doğal durmadı 🙁 Bildiğiniz gece makyajı yapıp taktığım takma kirpiklerle havuza, denize gidip gündüz dolaşıyormuşum gibi hissediyorum ve herkes aynı tepkiyi veriyor. Bu kirpiklerin siyah olmasından kaynaklı biraz. Renk seçeneğinin olmaması da ayrı bir dezavantaj.

İpek kirpikleri kendim çıkarabilir miyim?

Kendi kirpiklerinizi yolmak istemiyorsanız kirpiğin uygulandığı merkeze gidip çıkarttırmanız gerekiyor. Yoksa kendi kirpiklerinizle zarar verecek dökülmelere neden olabilirsiniz.

İpek kirpik kalitesi ne olmalı?

Fırsat sitelerinde ve birçok kuaförde uygulanan ipek kirpik uygulamasının fiyatı değişiyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan materyalin kalitesi. Sentetik olmamalı ve zararlı kimyasal barındırmayan yapıştırıcı kullanılmalı. Bu nedenle güvenilir yerlere yaptırmalısınız.

İpek kirpik fiyatı ne kadar? 

BG Wellnessta ben 350 tl ye yaptırdım. Aylık bakımlarına da ekstra ödeme yapıyorsunuz. Ben daha gitmedim bakıma. Fiyat her yerde farklı olmakla birlikte kalite de aynı oranda farklı. Mutlaka güvenilir yere gitmekte fayda var.

İpek kirpik bakımı nasıl olmalı?

Kirpiklerinize 2 gün su değdirmemelisiniz. Ovalamamalısınız. Ağlamamalısınız. Lens kullanımında bir sıkıntı yok. Yağlı kremler, temizleyiciler ve içinde yağ barındıran bir ürün kullanılması yasak. Sadece bebek şampuanı ile temizleniyor (ovalamadan) Likit makyaj ürünleri kullanmamalısınız (özellikle likit eyeliner’ı düşününce çok üzüldüm ) Rimel sürmemelisiniz. Her sabah kirpik tarağı ile tarayıp düzeltmelisiniz.
Bu kurallara uyup 3 haftada 1 bakımlarını yaptırırsanız uzun süre kullanacağınızı düşünüyorum.

Tekrar yaptırır mıyım?

Seneye tekrar yaptırmayı düşünüyorum ama bu sefer daha kısa ve daha doğal duran kirpikler taktırırım. Bu taktırdıklarım çok kıvrık ve çok siyah. İlk kez taktırdığı için acemiliğime denk geldi diyebilirim 😛
Kullanımı kesinlikle çok rahat ve tavsiye ederim.
BG Wellness sitesine buradan ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz.
Umarım yazım açıklayıcı olmuştur. Yaptıranlardan ve yaptırmayı düşünenlerden yorumlarınızı beklerim.
Sevgiler.

7 YORUMLAR

  1. Kesinlikle en faydalı bulduğum yazılarından birisi.Çünkü bende aşırı derece de ipek kirpik taktırmak istiyordum tüm aklımdaki soru işaretleri gitti 🤗 Teşekkürler ayşegül😍 Bu arada instagramdan da severek takip ediyorum kullanıcı adım @ltfyeonder 🤗 Harikasın ❤️

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin