Loreal Studio Secrets primer base (makyaj bazı)

2
204
Herkese selamlar!
Bugün hava çok güzel. Kışın soğuğu biraz azalmış 🙂 Ben çok mutlu oldum. Bu mutluluğun üzerine blog yazılır dedim 😛 Blog konusu olarak 2015 favorilerim içinde olan Loreal studio secrets makyaj bazını seçtim. Yılın favorisi seçtiğime göre çok sevdiğimi anlamışsınızdır 🙂 Bakalım niye sevmişim.

Benim makyaj bazına karşı bir antipatim vardı. Hiçbir etkisi olmadığını düşünüyordum, taki bu ürüne kadar. Bu ürün gerçekten hakkını veriyor. Blur bir etki sağlıyor. Sadece bu ürünü sürüp hiç ten makyajı yapmasam bile yüzüne ne sürdün böyle hoş duruyor dediklerini biliyorum.

Ürün cam şişede açık pembe krem yapıda, 15 ml gramajı var. Hergün kullanımda 2-3 ay yeter. Çok bereketli diyemem. Sürümü kolay. Elle sürmek gerekiyor, sünger yada fırça ile sürülebilen bir yapısı yok. Biraz katı bir krem yapıda. Cam şişede ve minik olması dezavantaj çünkü içinden almak zor. Ben serçe parmağımla alıyorum 😛 Ürün gözenekleri kapatmak ve pürüzsüz bir ten oluşturmak konusunda çok başarılı. Sürdükten sonra yumuşaçık ve pürüzsüz bir görünüm oluşuyor. Makyajın kalıcılığı yüksek oranda artıyor. Gözenekler kayboluyor. Benim gibi açık gözeneklere sahipseniz bu bazı kullanabilirsiniz.

Eğer yüksek kapatıcılıklı bir fondöten kullanıyorsanız daha ince yapıda bir baz tercih edebilirsiniz. Bu baz biraz ağır gelebilir. Yinede tercihe bağlı. Ürünün yağ kontrolü gibi bir vaadi yok. Yağlı ciltler çok sevmeyebilir. Kapatıcılık özelliği de yok. Sadece makyaj öncesi cildi yumuşatıp güzel bir zemin hazırlıyor.  Benim bu baz ile ilgili düşüncelerim bu şekilde.
Siz neler düşünüyorsunuz?

Kullandığınız başka ürün varsa paylaşırsanız bende kullanabilirim 🙂

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin